szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sztuki wizualne na Festivalu dell’ Arte

15.05.2012

Magazyn

Festival dell' ArteWernisaże i wystawy malarskie, fotograficzne i rzeźbiarskie, spotkania z artystami oraz aukcja kolekcjonerska – te i inne atrakcje przygotowali organizatorzy Festivalu dell’ Arte dla amatorów sztuk wizualnych.

Czterech artystów i cztery zupełnie różne wystawy artystyczne będzie można obejrzeć podczas pierwszej edycji Festivalu dell’ Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. – Zaprosiliśmy do współpracy autorów z różnych dziedzin – pokażemy fotografie i obrazy, ale też prace plastyczne i szkła artystyczne – mówi Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Spotkania ze sztuką wizualną rozpocznie prof. Józef Petruk. Trzeciego dnia Festivalu odbędzie się spotkanie z autorem oraz przedstawione zostaną jego prace – 10 rzeźb w brązie z cyklu „Wędrowcy” oraz obrazy olejne przedstawiające pejzaże.

Kolejnego dnia swoje prace zaprezentuje prof. Wojciech Kaniowski, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Podczas Festivalu pokaże swoje obrazy Okno na podwórze – z cyklu „Polskie Powroty”, które są połączeniem różnych mediów oraz techniki assemblage.

Po rzeźbie i malarstwie, przyjdzie czas na… szkło – Tomasz Urbanowicz przedstawi jedyne w swoim rodzaju szklane kompozycje, które są kontynuacją cyklu „Szklany Wszechświat”. Będą to szklane kręgi o średnicy 1,5 m i wadze 200 kg każdy. Wystawiona będzie nowa kolekcja sześciu szkieł pt. „Góry” prezentująca szklane obrazy z Kaukazu, Dolomitów oraz Doliny Aosty, a także uzupełniające wystawę plansze ze zdjęciami realizacji. Ekspozycja będzie umiejscowiona na dziedzińcu Pałacu Wojanów.

Festival dell' Arte

Ostatnią prezentacją festiwalową przedstawi Johann Weyringer. Austriacki artysta realizuje się w wielu dziedzinach sztuk wizualnych – tworzy malowidła, scenografie, witraże, ceramikę, grafikę, rzeźbę z kamienia i drewna. W ramach wystawy na Festivalu dell’ Arte przedstawi swoje obrazy oraz prezentację multimedialną poświęconą rzeźbom.

Ostatniego dnia Festivalu dell’ Arte zaproszeni artyści wystawią niektóre swoje prace na specjalnie zorganizowanej aukcji. Zlicytowana zostanie m.in. szklana moneta o średnicy 60 cm będąca jednym z elementów najnowszego projektu Tomasza Urbanowicza do Centrum Pieniądza przy NBP w Warszawie.
 

Festival dell’ Arte
19 – 26 sierpnia 2012 r.
Pałac Wojanów, Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Źródło: www.dolinapalacow.pl

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.