szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURS ONLINE 2 DUŻY

Artystyczny strajk!

24.05.2012

Magazyn

Przekazujemy Państwu treść protestu, jaki zainicjowali członkowie Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej:

Strajk

Szanowni Państwo, Panie Dyrektorki, Panowie Dyrektorzy!

Wzywamy Was do solidarności z artystami! W dniu 24 maja 2012 Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej organizuje ARTYSTYCZNY STRAJK, akcję protestacyjną, mającą na celu zmuszenie rządu do podjęcia prac nad włączeniem artystów do systemu ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych, stworzenie rozwiązań uwzględniających specyfikę naszego zawodu, oraz zwrócenie uwagi mediów i opinii społecznej na problemy twórców. Chcielibyśmy podjąć dyskusję na temat pozycji artysty – jego miejsca w systemie.

Panie! Panowie!
Artyści często stają po Waszej stronie, czas stanąć również po stronie artystów! Nie chowajmy głowy w piasek! Jedziemy na tym samym wózku. Nie byłoby galerii i muzeów, gdyby nie było artystów. Dlatego to właśnie instytucje kultury powinny wesprzeć artystów w ich proteście.

Pokażmy, co byłoby, gdyby nie było sztuki, gdyby wyginęli artyści. W imię solidarności z twórcami zamknijcie na jeden dzień wasze muzea i galerie! Dołączcie do nas! 24 maja zamknijcie drzwi do swoich instytucji, wywieszając petycję.

Pokażcie że los artystów nie jest Wam obojętny.

Prosimy o pilną odpowiedź.
Mirosław Bałka
Katarzyna Górna
Katarzyna Kozyra
Zbigniew Libera
Artur Żmijewski

Źródło: Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.