szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURS ONLINE 2 DUŻY

Wystawa „DEMONY”: Ilustratorzy projektują gry!

24.05.2012

Magazyn

Wystawa DEMONY prezentuje prace ilustratorów związanych z polską sceną artystyczną i dizajnerską. Każdy z nich miał za zadanie stworzyć koncepcję i scenariusz gry, środowisko w którym realizuje się fabuła oraz sylwetkę i osobowość głównego bohatera. Na wystawie pokażemy prototypy i szkice gier – ilustracje, animacje oraz demo i scenografię gry. 

Celem wystawy jest prezentacja twórców związanych z polską sceną ilustracji. Wszyscy prezentowani artyści to wyborni gracze. Liczymy, że wystawa „Demony” pokaże gry jako interesujące i nowoczesne narzędzie artystycznej wypowiedzi. Nie wykluczamy, że prezentowane prototypy zostaną zrealizowane pod postacią regularnych gier. Chcemy, by i ta sfera rozrywki była doskonale zaprojektowana oraz grała z potrzebami i fantazjami użytkowników.

Przestrzeń wystawy została zaprojektowana na wzór jaskini gier – mrocznej i połyskliwej. Dedykujemy ją dzisiejszym trzydziestolatkom i fascynatom automatów do gier.

Opisy gier:

“Wszechścian” – CYBERKIDS ON REAL & Jacek Kołodziejski

Podróżujemy po klaustrofobicznych pomieszczeniach. Celem nie jest ani rozwiązanie zagadki, ani przetrwanie. Zadaniem gracza jest zwiedzić tajemniczy świat, w którym wygrana jest nieokreślona.

„George Over” – CYBER KIDS ON REAL

Tytuł jest parafrazą “game over”. Główny bohater, George, postanawia skończyć ze wszystkim. Odczuwa ciężar istnienia. W pierwszej kolejności pozbywa się wszystkich rzeczy, potem swych wspomnień i umiejętności, w końcu unicestwia całego siebie…

„Body puzzles” – CYBER KIDS ON REAL

Z kawałków porozcinanych ciał układamy ludzi. Tak jak w puzzlach – trzeba dopasować do siebie odpowiednie fragmenty. Gramy na czas.

„Balans” – Rafał Szczepaniak

Świat przedstawiony w grze ogranicza się do dysku zawieszonego na drzewie. Podróżuje po nim bohater, który musi balansować i omijać przeszkody.

„COCKBLOCKER” – Jan Kallwejt

Opis dostępny dla widzów dorosłych.

„Cake-Off” – Ola Marchocka, Bartek i Ewa Cymer

Przerysowana, perwersyjna i przesłodzona gra zręcznościowa, której celem jest zmienianie świata „na lepsze”. Bohaterem gry jest ciastko, które przemienia wszystko, co spotka na swojej drodze. Jeśli jest szaro, będzie słodko, różowo i zapanuje zepsucie. Klasyczna platformówka side-scroller z użyciem gestów i Quick Time Eventów.

„Leggy Legs”– Ronnie Deelen

Bohaterami gry są stwory o wielu nogach. Pomagamy im przesunąć się do przodu, uczymy jak chodzić po wybojach, omijać wrogów i przeszkody.

 „Demony”, GALERIA DIZAJN – BWA WROCŁAW

Wernisaż 26.05.2012 godz. 19.00

Termin wystawy: 26.05-30.06.2012

W wystawie biorą udział:

CYBER KIDS ON REAL / Dominik Cymer & Katarzyna Lorenz
Bartek CYMER & Ola MARCHOCKA
Ronnie DEELEN
Jan KALLWEJT
Rafał SZCZEPANIAK

Źródło: GALERIA DIZAJN – BWA WROCŁAW

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.