szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

Art Naif Festiwal, czyli sztuka naiwna wychodzi z ukrycia

01.06.2012

Magazyn

Sklep rynekisztuka

Art Naif Festiwal, który zacznie się już za dwa tygodnie w Katowicach, dzięki czystym kolorom i prostym formom zabierze widzów w beztroski świat marzeń. Obrazy prymitywne, tworzone nieskomplikowanymi technikami, przypominając prace dzieci, kryją w sobie wiele magii i niezwykłych emocji.

Źródło: Art Naif Festiwal

Źródło: Art Naif Festiwal

Sztuka nieprofesjonalna to też sztuka! Przekonać się o tym będą mogli wszyscy, którzy w dniach 15-17 czerwca odwiedzą piątą edycję katowickiego Festiwalu Sztuki Naiwnej. Art Naif Festiwal uważany jest za największe tego rodzaju wydarzenie w całej Europie. W tym roku motywem przewodnim eventu będzie izraelska sztuka i kultura – Katowice odwiedzi aż 30 uznanych twórców, pochodzących z tego kraju.

Organizatorzy festiwalu przygotowali dla publiczności wiele atrakcji – Szyb Wilson, który jest głównym ośrodkiem nadchodzących wydarzeń, zapowiedział wystawę prac ponad 200 artystów z ponad 32 krajów świata. Ekspozycja obejmie zarówno malarstwo, jak i ceramikę oraz rzeźbę. Mamy również świetną wiadomość dla kolekcjonerów – wszyscy pasjonaci tego rodzaju sztuki, nie będę musieli poprzestać oglądaniu dzieł. Zakupy są bowiem mile widziane!

Źródło: Art Naif Festiwal

Źródło: Art Naif Festiwal

Aby przybliżyć widzom sztukę Izraela, pomysłodawcy eventu zaplanowali specjalną, poświęconą mu wystawę fotografii, a także projekcje filmowe i pokazy taneczne. Otwarciu festiwalu będzie towarzyszyć specjalny występ krakowskiej grupy muzycznej Kroke, która w swoją twórczość wplata dźwięki bałkańskie i dalekowschodnie. Na wernisażu będzie obecnych wielu uznanych polskich i zagranicznych artystów, zatem dla wszystkich koneserów sztuki naiwnej jest to pozycja obowiązkowa.

W ramach festiwalu, lecz miesiąc po jego zakończeniu, Galeria Szyb Wilson i Fundacja Eko-Art SILESIA zapowiedziały Art Jarmark, który odbędzie się na katowickim Nikiszowcu. 15 lipca, będzie można zatem  wziąć udział w otwartym plenerze artystycznym, konkursach plastycznych, kuglarskich interakcjach, a także podziwiać dokonania artystów i rękodzielników z całej Polski. Dajmy się więc porwać atmosferze festiwalu – niech w naszym życiu zagości prostota, kolor i radość.

Źródło: artnaiffestiwal.pl

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.