szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Jubileuszowa edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu

05.06.2012

Magazyn

21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu. Tegoroczny festiwal, który skrywa się pod tytułem  „Up to you / Wszystko zależy od Ciebie” potrwa aż cztery dni, bo do 24 czerwca.

Źródło: arttransparent.org

Źródło: arttransparent.org

Sztuka współczesna ponownie podejmie dyskurs z przestrzenią publiczną, przyjrzy się historii miasta i wytropi istotne wątki, jakie sprytnie wplecie w tematykę festiwalu. Tym razem jego motywem przewodnim będzie sport. W kontekście Mistrzostw piłkarskich EURO 2012, wybór ten wydaje się być jak najbardziej naturalny.

Jak piszą organizatorzy eventu, to właśnie dlatego 10. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie na jednym z wrocławskich stadionów. Miejsce to, choć zlokalizowane niedaleko centrum, znajduje się nieco na uboczu głównych miejskich szlaków komunikacyjnych, jednak zapewniamy – warto będzie z nich zboczyć.

Tematyka eventu ma oscylować głównie wokół słów-kluczy, takich jak: współzawodnictwo, dążenie do doskonałości, widowisko, igrzyska czy zbiorowe doświadczenie. Wiele z festiwalowych przedsięwzięć nawiąże do sportu postrzeganego przez pryzmat sztuki – czy te dwie dziedziny mają ze sobą coś wspólnego? Już wkrótce artyści udowodnią publiczności, że owszem. Sport to przecież także spektakl, sportowa inscenizacja, której towarzyszą określone rytuały.

Wymowny tytuł festiwalu „Up to you/Wszystko zależy od ciebie”, wyraźnie sugeruje, że to, co osiągamy i do czego dążymy, wynika wyłącznie z naszego hartu ducha, samorozwoju i pracy nad sobą. Artyści postanowili więc przeanalizować wachlarz pojęć powiązanych z ludzkimi możliwościami: samodoskonaleniem, rywalizacją, pragnieniem przezwyciężenia swoich lęków i słabości.

Podczas czterodniowego eventu, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – oprócz wystaw, organizowane będą także działania z zakresu performance, a także wykłady i debaty. Usłyszymy o roli kobiet w kontekście piłki nożnej oraz o współczesnej mediatyzacji sportu. Organizatorzy festiwalu zaproszą również publiczność do oglądania projekcji filmowych oraz improwizacji teatralnych. Wieczorami odbywać się będą całonocne imprezy, na których odpoczniemy po długich dniach pełnych atrakcji i będziemy mogli zapoznać się z wieloma znanymi artystami czy porozmawiać z organizatorami festiwalu. 10 Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Up to you / Wszystko zależy od Ciebie” zacznie się za niecałe trzy tygodnie. Odliczanie trwa! Serdecznie zapraszamy.

Więcej o festiwalu można przeczytać tutaj.

Źródło: arttransparent.org

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.