szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Jerzy Kędziora: rzeźby balansujące

11.06.2012

Magazyn

W parku przy Dworze, w „hrabstwie” w Tomaszowicach, w Krakowskim centrum Konferencyjnym, trwa realizacja plenerowej wystawy rzeźb balansujących. Twórcą tych jedynych w świecie utworów jest Jerzy „Jotka” Kędziora. 

Centrum na czas Euro 2012 tworzy oryginalną strefę wyrafinowanego kibica. W atmosferę gorącego, kulturalnego dopingu chcą się włączyć również utwory rzeźbiarskie z przygotowanej ekspozycji. Z grona kilkunastu obiektów, trzy nałożą na siebie barwy reprezentacji rezydujących w Krakowie: Anglii, Holandii i Włoch, a kilka następnych Polski i Euro.

Swym balansowaniem będą stawały się dodać energii drużynom, za którymi się opowiedziały. Kapituła, która przydzieli tytuły honorowych fanów, poszczególnym rzeźbom, będzie bacznie obserwowała zachowanie się każdej  z nich, jak reagują  w fazie przed, podczas i po skończonym spotkaniu, jak jego wynik i los zespołu wpływa na potencjał balansowy niepowtarzalnych zespołów.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego obiektu i połączenie obcowania ze sztuką z entuzjastycznym kibicowaniem przy wyśmienitym menu w Spichlerzu.

Miejsce: Dwór w Tomaszowicach pod Krakowem

Źródło: Dwór w Tomaszowicach

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.