szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Wystawa najnowszych prac prof. Waldemara J. Marszałka

11.06.2012

Magazyn

15 czerwca (piątek) 2012 r. o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie będzie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa wybitnego Artysty prof. Waldemara J. Marszałka.

Urodzony w 1960 roku w Dobrzycy na Pomorzu Środkowym. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) w Gdańsku na kierunku grafiki użytkowej. Dyplom uzyskał w 1985 roku. Zaraz po studiach rozpoczął pracę pedagogiczną na uczelni, najpierw jako asystent, obecnie profesor. W okresie studiów i przez wiele lat po ich ukończeniu uprawiał litografię i zajmował się projektowaniem graficznym.

Od 1994 roku uprawia przede wszystkim malarstwo i rysunek. Od roku 2004 rozpoczął pracę nad cyklem prac w technice cyfrowej. Ma na swym koncie ponad 30 wystaw indywidualnych i udział w przeszło 200 ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

Wystawę najnowszych prac w Galerii Sztuki Wirydarz, która jest pierwszą prezentacją prac Waldemara Marszałka w Lublinie, będzie można będzie oglądać do 31 sierpnia 2012.

WALDEMAR J. MARSZAŁEK – MALARSTWO

Wernisaż 15 czerwca 2012 o godz. 18.00

GALERIA SZTUKI WIRYDARZ, Lublin

Źródło:  Galeria Sztuki Wirydarz

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.