szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Ostatni weekend krakowskiego Miesiąca Fotografii

14.06.2012

Magazyn

Źródło: www.photomonth.com

Źródło: www.photomonth.com

Miesiąc Fotografii w Krakowie wciąż trwa! Ten weekend jest jednak ostatnim, podczas którego Bunkier Sztuki będzie można odwiedzić w ramach festiwalu. W związku z zakończeniem eventu, organizatorzy przygotowali dla wszystkich spóźnialskich miłą niespodziankę: przez ostatnie dni będzie można obejrzeć WSZYSTKO, co zostało pokazane na tegorocznym festiwalu.

Już wkrótce nastąpi finisaż dwóch wystaw zorganizowanych na czas jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii. Mowa oczywiście o ekspozycjach pt.” Wierność obrazów. René Magritte i fotografia” oraz „Viviane Sassen Parasomnia”. Finisaż pierwszej wystawy odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca o godz. 19:00 w Międzynarodowym Centrum Kultury, drugi natomiast 12 czerwca w Galerii Pauza. Chociaż Festiwal potrwa do 17 czerwca, organizatorzy zapewniają, że nie warto zwlekać ze zwiedzaniem wystaw tegorocznego Miesiąca Fotografii.

Dziesiątej odsłonie krakowskiej imprezy od samego początku towarzyszy hasło DOŁĄCZ! Jak czytamy na stronie festiwalu, tegoroczna formuła eventu, pozwala wszystkim chętnym zaangażować się w aranżowane projekty, wypowiedzieć i przede wszystkim – dać upust artyzmowi poprzez prezentację własnych fotografii. Chcąc jeszcze silniej zaangażować publiczność w projekt, opiekunowie festiwalu stworzyli specjalną „Sekcję eksperymentalną”, która stale zmienia swoje oblicze dzięki aktywnemu udziałowi publiczności.

Tę nietuzinkową ekspozycję skonstruowano w sposób pozwalający wszystkim chętnym na zaangażowanie się w jej strukturę. Jeszcze przez kilka dni, będzie można sobie na to pozwolić, podziwiając przy okazji różnego rodzaju artystyczne akcje, instalacje, prezentacje, warsztaty czy seminaria. Krakowski festiwal nastawiony jest na ścisłą interakcję w widzem, który będzie mógł poznać różne  formy i odmiany fotografii.

Podczas ostatnich dni trwania eventu, na widzów wciąż czeka mnóstwo atrakcji – interaktywna wystawa pt. Fotografia w życiu codziennym, jest jedną z nich. Ekspozycja codziennie się zmienia, dlatego też wzbudza ciekawość i zainteresowanie. Obserwatorzy mają ochotę powrócić do Bunkra Sztuki i sprawdzić co też nowego się wydarzyło i jakie fotograficzne elementy zostały wkomponowane w przestrzeń pokazu.

Źródło: www.photomonth.com

Źródło: www.photomonth.com

Program Miesiąca Fotografii w Krakowie kusi również Sekcją Show OFF, która skupia aż 10 wystaw prac młodych i zdolnych,wybranych przez jury w składzie: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Michał Łuczak i Adam Pańczuk, Witek Orski i Janek Zamoyski, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, Magda Kownacka i Gaweł Kownacki. Wciąż prezentowane są także dzieła gwiazd światowej fotografii takich jak, m.in. Aleksander Rodczenko, Jerzy Lewczyński, Sally Mann, Siergiej Bratkow.

Skąd natomiast pomysł na sam event? Sami organizatorzy o przedsięwzięciu piszą tak: Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie organizowany jest przez Fundację Sztuk Wizualnych. Jest to organizacja pozarządowa powołana w 2001 roku w Krakowie w celu promocji i popularyzacji sztuk wizualnych w Polsce. Głównym polem działalności Fundacji jest fotografia, a misją szukanie nowych definicji fotografii w kontekście sztuki współczesnej, historii i socjologii. Fundacja prowadzi także działalność wydawniczą, koncentrując się na publikacjach z zakresu teorii i historii fotografii oraz popularyzacji wydawnictw niszowych i kolekcjonerskich.

Festiwal Miesiąc Fotografii to wydarzenie, obok którego nie można przejść  obojętnie. Zatem w ten weekend wyjdź z domu, otwórz się na sztukę i DOŁĄCZ!

Więcej o festiwalu można przeczytać tutaj

Źródło: www.photomonth.com

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.