szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Zdrowa sztuka we Wrocławiu

22.06.2012

Magazyn

100% sztukiWe Wrocławiu jasne jest, że optymalny środek transportu to rower a optymalny środek wyrazu to malarstwo. Turystów mogą dziwić korki na ścieżkach rowerowych, pedałujące dziewczyny w szpilkach i malarstwo „unplugged”. 

Malarstwo „unplugged” to specjalność wrocławskiego środowiska artystycznego wywodzącego się z kręgu pracowni prof. Stanisława Kortyki. Dziś tę nieśpieszną sztukę tworzą m.in: Wojciech Lupa, Łukasz Huculak, Karolina Jaklewicz, Joanna Pałys czy Jarosław Grulkowski. Prace tych artystów powstają bez pośpiechu, w skupieniu, w aurze filozoficzno-poetyckich odniesień. Jest to malarstwo autonomiczne, niezależne, ale zwrócone twarzą do odbiorców. Może nie rzuca się w oczy, nie atakuje feerią barw, ale zdecydowanie zyskuje na bliższym poznaniu. Jego refleksyjno-medytacyjny klimat przenosi w obszary spokoju i harmonii, w rejonie dalekie od zgiełku codziennego świata.

A dla wielbicieli mocnych wrażeń proponujemy kontakt z dziełami młodych artystów: Beaty Rojek, Moniki Smyły i Seweryna Jańskiego. Ich mocne, nasycone i energetyczne wizje, to melanż nieograniczonej fantazji z nieposkromionym duchem, doprawiony kolorem na ostro. Swobodne, abstrakcyjne formy Jańskiego, fantastyczne zwierzęco-symboliczne wizerunki autorstwa Rojek oraz przetransformowane powidoki postaci Smyły, to głos najmłodszego pokolenia artystów.

Wystawa czystego malarstwa, bez zbędnych kabli i monitorów. Kibicujemy ruchowi slow food i kierunkowi slow art!

Galeria Socato
„100% SZTUKI – BEZ SZTUCZNYCH DODATKÓW”
23.06 do 08.09.2012

Źródło: materiały prasowe 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.