szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Motywy wśród przestrzeni miejskiej: wystawa serigrafii Wojtka Kołacza Oteckiego

26.06.2012

Magazyn

Już za dwa dni, bo w ten czwartek o godzinie 19:00 we wrocławskiej Galerii BWA będzie miał miejsce wernisaż prac Wojtka Kołacza Oteckiego. Artysta tworzy nietypowe prace, które upamiętniają rysunki anonimowych autorów poruszających się miejskiej przestrzeni. 

‚Poruszając się w przestrzeni miasta dokumentuję rysunki anonimowych twórców, biorę pod lupę drobne znaki- spontaniczne gesty twórcze, oderwane od otaczającej nas rzeczywistości.

Do powstającego cyklu grafik wybrałem te, świadczące o szczególnej wrażliwości autorów, osób, które zdają się czerpać „same z siebie”. Nie interesuje mnie graffiti, streetart, i obszar działań artystów korzystających z szablonów i wzorców sztuki współczesnej czy klasycznej.

Obrazy te przeskalowałem i odseparowałem od kontekstu miejsca i medium w jakim zostały wykonane. Zebrałem motywy, anonimowych autorów, którzy z pewnością nie znają się, a jednak żyją w jednym mieście i dzielą wspólną przestrzeń. W miejscach, gdzie zostały wykonane, zostawiam informację-notatkę o powstającym projekcie oraz o odbywającym się wernisażu, tym samym daję im pretekst do spotkania a sobie szansę na ich poznanie.’

Wojtek Kołacz Otecki

Wystawa zrealizowana w ramach strefy miejskiej SĄSIEDZI OUT OF STH vol.3

wernisaż: czwartek, 28.06.2012 godz. 19.00

art LOKAL, galeria grafiki i sztuki mediów, Wrocław

Źródło: Galeria BWA Wrocław

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.