szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa malarska Ewy Zwarycz w Heliosie

26.06.2012

Magazyn

Galeria DNA i kino Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Zwarycz, który odbędzie się 28 czerwca po filmie Davida Lyncha „Dzikość serca” emitowanego w ramach „Kina Konesera”. Obrazy będą eksponowane w kinie od 28 czerwca do 13 lipca na poziomie 1. 

Ewa Zwarycz urodziła się w 1980 r. w Nysie, obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. Jest absolwentką Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (2007). Dyplom magistra uzyskała w pracowni prof. A. Dymitrowicza; ukończyła także studia licencjackie na kierunku Wychowanie Plastyczne na Uniwersytecie Opolskim (2002).

Twórczość artystki oscyluje wokół współczesnej pop-estetyki. Bliskie są jej środki wyrazu wykorzystywane w mediach (szczególnie w kolorowych czasopismach i w Internecie) oraz w reklamie. Charakteryzuje ją emocjonalny stosunek do świata, niepozbawiony jednak dozy ironii. Z założenia prace Ewy nie mają charakteru krytycznego; stanowią jedynie komentarz do rzeczywistości, która ją otacza.

Dzieła artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji i w Kanadzie. Dwa obrazy Ewy były częścią wystawy „DNA Kobiety”, którą Galeria DNA zorganizowała w marcu z okazji Dnia Kobiet.

Źródło: Galeria DNA

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.