szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Zbliża się rozdanie „Oscarów Designu”

26.06.2012

Magazyn

Źródło: www.concordiadesign.pl

Źródło: www.concordiadesign.pl

O wzornictwie ostatnio słyszy się wiele. Najlepszym przykładem na rozwój tego sektora sztuki, mogą być chociażby kontenery designu, które ostatnio stanęły na katowickich ulicach. Poza tym branża na całym świecie silnie się rozrasta, powstają nowe zaskakujące projekty, organizowane są festiwale i konkursy związane z designem, tworzą się specjalne komisje nagradzające tych najlepszych. I tak, aż osiem nagród trafiło do rąk polskich projektantów podczas jednego z najbardziej prestiżowych konkursów designu Red Dot Award 2012.

Wśród zwycięzców znaleźli się pomysłodawcy mebli, lamp i urządzeń kuchennych. Oficjalne rozdanie ‚Oscarów Designu’, odbędzie się 2 lipca w Aalto Theater w niemieckiej miejscowości Essen. Uroczystość poprzedziła wystawa odbywająca się w niedawno otwartym, poznańskim centrum designu Concordia Design. Ekspozycję można było podziwiać od 21 czerwca – wszyscy miłośnicy wzornictwa mają jutro ostatnią szansę na przyjrzenie się z bliska nagrodzonym eksponatom.

Wśród nich znajdziemy m.in. piekarnik Zen, firmy Amica projektu Code Design Michała Biernackiego, ergonomiczny fotel Woodi zaprojektowany przez Annę Vonhausen i wyprodukowany przez Sitag, czy Thin, czyli nożny przełącznik stosowany wśród urządzeń medycznych, który wymyślili Paulina Kordos i Dawid Żebrowski.

Chwali się także studio In Design, za projekt lady recepcyjnej Zig-Zag, specjalny wzór pieczątek, opracowany przez Matydlę Golędzinowską oraz Bogusława Bogala Małczyńskiego, a także zestaw prysznicowy i baterię Futura Collection, które zaprojektowało Studio Colorfon. Wyróżnienia powędrowały do  Agaty Kulik-Pomorskiej i Pawła Pomorskiego za nietuzinkową sofę Blow oraz Jeremiego Nagrabeckiego za wykonanie przezroczystej lampy w kształcie łabędziej szyi.

Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, nagrody Red Dot przyznaje już od 1955 roku. Tegoroczna edycja konkursu okazała się być rekordowa – o nagrody postanowiło zawalczyć aż 1800 producentów z 58 różnych krajów. Spośród 4515 propozycji wyróżnienie przyznano około 300 najlepszym. 8 trofeów powędrowało do naszych polskich projektantów – możemy być naprawdę dumni. Gratulujemy zwycięzcom!

Źródło: www.concordiadesign.pl

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

=

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.