szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Rekordowa ilość wystawców na Targach Masterpiece London 2012

29.06.2012

Magazyn

Targi Sztuki Masterpiece London po raz pierwszy odbyły się w czerwcu 2010 roku. Od początku wydarzenie zyskało ogromny prestiż i uznanie skupiając 118 wystawców z całego świata oraz ponad 18.000 odwiedzających. W tym roku popularność eventu bije wszelkie rekordy.

Źródło: Masterpiece London 2012

Źródło: Masterpiece London 2012

Tegoroczna odsłona targów potwierdza ich silną pozycją w świecie dzieł sztuki, rzemiosła artystycznego i antyków. Jak można przeczytać na stronie organizatorów, ich zamysłem nie było stworzenie zwykłej imprezy pełnej drogocennych eksponatów, lecz profesjonalnego forum, które stałoby płaszczyzną do rozmów oraz wymiany myśli na temat trendów i tendencji, jakie kształtują się na obecnym rynku sztuki.

Różnorodność obiektów, które możemy spotkać na targach zaskakuje – natkniemy się tam  komfortowe samochody, luksusowe wina, elementy nowoczesnego wystroju wnętrz, a także ekskluzywną biżuterię i szeroki zakres dzieł reprezentujących sztuki piękne – od starożytności aż po współczesność. Każdy eksponat wystawiony na targach zostaje uprzednio dokładnie badany przez zespół doświadczonych ekspertów.

Tegoroczne targi okazują się cieszyć największych powodzeniem od trzech lat. Na event przybyło rekordowe 5195 kolekcjonerów i projektantów zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i z poza jej granic. Wśród Amerykanów biorących udział w projekcie, znaleźli się m.in. Ellie Cullman, Scott Snyder, Rose Tarlow, Matthew Patrick Smyth, Jamie Drake, Alexander Papachristidis czy Audrey Gruss. Dystrybutorzy z całego świata, będący w posiadaniu dzieł o łącznej wartości 1 mld funtów są przekonani, że bieżąca edycja osiągnie ogromny finansowy sukces, zwłaszcza, że oferta targów skierowana jest głównie do osób najzamożniejszych.

Wśród dzieł cieszących się największą popularnością w tym roku, możemy odnaleźć m.in. bogactwo egipskich artefaktów – niektóre z nich osiągają ceny nawet 1 miliona funtów! Drewniane posągi egipskich urzędników, figury zwierząt, bogato zdobione sarkofagi, czy starożytna egipska biżuteria, to jedne z wielu propozycji. O zawrót głowy przyprawić może również sztuka współczesna i design. Jak zapewniają organizatorzy, tak szerokiej oferty z tego sektora kunsztów artystycznych nigdy to tej pory nie było – współczesne wzornictwo zaskakuje głównie świetnie zaprojektowanymi meblami, takimi jak zegary czy stoły. Oprócz tego, widzów kusić będzie kupno dzieł tak sławnych artystów, jak chociażby Damien Hirst, czy szeroki wybór biżuterii spośród marek:  Hancocks London, Theo Fennell, Fred Leighton, Symbolic & Chase, Sandra Cronan, Epoque Fine Jewels, Verdura, A La Vieille Russie, Wartski, Deborah Elvira, S. J. Phillips czy 21st Century Jewels .

Za nami dwa pierwsze dni targów, dlatego za wcześnie na  generalne podsumowanie. Pewne jest, że do 4 czerwca, wśród licznych transakcji wydarzy się jeszcze wiele. Targi z pewnością mogą poszczycić się prestiżem i sławą, jednak dla zwykłych zjadaczy chleba jest to niestety stratosfera światowego rynku sztuki. Warto jednak choć raz odwiedzić podobne przedsięwzięcie, choćby dla samych pobudek estetycznych.

Źródło: Masterpiece London 2012

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.