szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Kle21. Aukcja Sztuki Współczesnej w Abbey House

09.07.2012

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne w Polsce, Polska

Od jakiegoś czasu bardzo głośno jest o domu aukcyjnym Abbey House. Zajmuje się on głównie sprzedażą głównie sztuki młodej.

Agata Kleczkowska, Źródło: Abbey House

Agata Kleczkowska, Źródło: Abbey House

Ze współpracującymi z domem artystami podpisywane zostają umowy na wyłączność, które mają zagwarantować potencjalnym nabywcom, że nigdzie indziej nie otrzymają ich najnowszych dzieł. Przy domu funkcjonuje również galeria sztuki oraz fundacja. Abbey House jako pierwszy w Polsce wszedł na giełdę. Jak na razie pod swoją opiekę przyjął 12 twórców.

W lipcowej aukcji, można zobaczyć dzieła twórców, którzy są „podopiecznymi” Abbey House. Są to m.in. Agata Kleczkowska, Agnieszka Sandomierz, Anna Szprynger, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Cisowski, Janusz Kotlewski, Szymon Ziarek, Jakub Słomkowski, Szymon Artut Urbański oraz Maciej Wieczerzak. Analizując ofertę domu aukcyjnego, z łatwością można dostrzec, że dzieła cechuje podobna stylistyka. Publiczność ma do czynienia z obrazami efektownymi, o ożywionych barwach, takimi, które świetnie wyglądałyby na ścianach nowoczesnego wnętrza.

Jak wyglądają aukcyjne prognozy? Jak to na rynku sztuki bywa, nic do końca nie wiadomo. Jednak dom aukcyjny odnotowuje w ostatnim czasie spory wzrost sprzedaży. Ceny na tej aukcji wahają się w granicach parędziesięciu tysięcy złotych.

Źródło: abbeyhouse.pl

Oprac. Sylwia Zabłocka

Portal RynekiSztuka.pl

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.