szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Ruszył festiwal Gdynia Design Days

09.07.2012

Magazyn

Od dwóch dni trwa najważniejszy letni festiwal designu w naszym kraju – Gdynia Design Days. To już piąta edycja eventu, podczas którego będziemy mogli wybierać wśród wystaw kuratorskich, warsztatów, wykładów czy projekcji filmowych. Wydarzenie potrwa do 15 lipca.

Źródło: Gdynia Design Days

Źródło: Gdynia Design Days

Organizatorzy przedsięwzięcia skupili się w tym roku przede wszystkim na dobrze zaprojektowanej przestrzeni miejskiej ostatnich dwudziestu lat. Nie interesują ich chwilowe trendy i designerskie gadżety na jeden sezon. Sztuka designu ma być inwestycją w przyszłość, czymś, co cieszyć będzie oczy przyszłych pokoleń.

Najważniejszym miejscem tegorocznej edycji festiwalu jest Terminal Designu, który stanął na Skwerze Kościuszki. Jest to przestrzeń, gdzie odbywają się zajęcia organizowane z myślą o projektantach, studentach wzornictwa, a także miłośnikach designu, którzy po prostu lubią bawić się formą.

Dlaczego akurat kontenery? Bo to wspólna płaszczyzna pośród której z łatwością można budować wzajemne relacje podczas zabawy sztuką. Jednocześnie proces twórczy to także droga, którą każdy z uczestników przechodzi indywidualnie. Najpierw pada pomysł, kolejnym etapem jest zmaganie się z materią, czyli jego realizacja. Organizatorzy pragną poszerzyć horyzonty uczestników warsztatów, pokazać, że pozytywny przebieg tego procesu, prowadzić może do naprawdę inspirujących rezultatów.

W kontenerach publiczność obejrzy także konkretne produkty, które ukazywać będą zupełnie różne twarze design. Zgłębi również dziedziny, które najbardziej inspirują projektantów – będą to m.in. – technologia, ekologia, moda, atmosfera czy typografia.

Wśród atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież. Odbędą się także warsztaty specjalistyczne, przeznaczone dla projektantów, czyli pierwsza edycja Gdyńskiego Pleneru Projektowego. 13 lipca natomiast, będzie miał miejsce panel biznesowy – wydarzenie również stworzone z myślą o projektantach i firmach, które sztukę wzornictwa wykorzystują w swojej działalności. Do tego projekcje filmowe, koncert, wystawy. Pełen program gdyńskiego festiwalu można znaleźć tutaj.

 Źródło:  Gdynia Design Days

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.