szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Fotografie i…

13.07.2012

Magazyn

„Ta wystawa to swoista artystyczno – fotograficzna opowieść z 67-letniej podróży z Polski do Polski – wyjaśnia autor. Relacje z tej podróży «w głąb» to opis walki pomiędzy cywilizacjami, epickie historie postrzegane przez pryzmat sztuki, historii, antropologii, filozofii, wątków autobiograficznych; przez własne smutki, ból i szczęście; przez salwy śmiechu i krzyk rozpaczy”.

Źródło: Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Źródło: Muzeum Narodowym we Wrocławiu

(…) Jego dzieła wyrastają z głodu prawdy. Z przekonania, że „artysta jest tym, który wymierza sprawiedliwość widzialnemu światu”. Który widzi ów świat wyraźniej niż inni. Dlatego bardziej skłonny jest do myślenia. I stawiania pytań. Tych samych, które kiedyś pojawiły się jako motto jednego z obrazów Gauguina: Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy?

Marek Dyżewski

Jan Bortkiewicz – „Fotografie  i…”

Termin: 18 lipca – 26 sierpnia 2012

 

Wernisaż: 16 lipca, godz. 13:00

Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Źródło: Muzeum Narodowe we Wrocławiu

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.