szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Portal Rynek i Sztuka obchodzi swoje pierwsze urodziny

13.07.2012

Magazyn

13 lipca 2012 roku Portal Rynek i Sztuka obchodzi swoje pierwsze urodziny.

Codzienne aktualizacje, najświeższe newsy, najciekawsze trendy i wydarzenia oraz blisko 50 tysięcy odsłon miesięcznie – tak w skrócie można podsumować prężnie rozwijający się Portal Rynek i Sztuka.

Projekt internetowy, którego głównym założeniem jest gromadzenie rzetelnych informacji ze świata rynku sztuki, powoli wspina się na podium najbardziej rozpoznawalnych portali związanych z rynkiem sztuki w Polsce.

-Kiedy startowaliśmy w lipcu ubiegłego roku, w branży panowało przekonanie, że polski rynek sztuki jest za ciasny dla kolejnego portalu związanego ze sztuką. Podjęłam jednak wyzwanie, czując, że nadszedł dobry czas nie tylko na inwestowanie w sztukę, ale również na jej intensywne propagowanie. Intuicja mnie nie zawiodła – portal został przyjęty bardzo ciepło, zarówno przez centra wystawiennicze i domy aukcyjne, jak i kolekcjonerów oraz miłośników sztuki– mówi Anna Niemczycka-Gottfried, redaktor naczelna Portalu RynekiSztuka.pl.

Czytelnicy portalu, oprócz najświeższych informacji ze świata sztuki, mogą liczyć również na relacje z wystaw, targów, wywiady z artystami czy kolekcjonerami.

-Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy istotne dla rynku sztuki. Bywamy na wernisażach, wystawach i imprezach branżowych. Patronujemy wielu prestiżowym wydarzeniom. Jesteśmy również partnerami medialnymi wielu festiwali artystycznych. Na sztukę patrzymy zarówno przez pryzmat pasji, jak i biznesu, co pozwala nam na podejmowanie współpracy z wieloma instytucjami i ośrodkami twórczymi o różnych profilach – dodaje Olga Pisklewicz redaktor Portalu RynekiSztuka.pl.

Portal Rynek i Sztuka to również skarbnica wiedzy poradnikowej związanej z rynkiem sztuki i zasadami prawnymi panującymi na rynku artystycznym. Specjalistyczne teksty zamieszczane na portalu, zapewniają merytoryczne informacje i jednocześnie należą do grona nielicznych, jakie można znaleźć w sieci.

-Poprzez swoje działania pragniemy dotrzeć nie tylko do mediów czy placówek twórczych. Ważny jest dla nas również pojedynczy odbiorca współczesnego rynku sztuki: kolekcjoner i pasjonat – podkreśla Anna Niemczycka-Gottfried. – To dlatego pokusiliśmy się również o wydanie raportu podsumowującego najważniejsze wydarzenia w sztuce minionego roku. Nasz czytelnik znajdzie w publikacji kalendarium uwzględniające najistotniejsze wydarzenia artystyczne w Polsce i na świecie, podsumowanie tendencji rynkowych w sztuce, prognozy na rok 2012 oraz materiały dotyczące działań promocyjnych współczesnych instytucji kulturalnych.

Przez okrągły rok działalności Portal Rynek i Sztuka wypracował sobie silną pozycję w sektorze serwisów internetowych związanych z rynkiem artystycznym.

 -Może być tylko lepiej – zapewnia Olga Pisklewicz redaktor portalu – kolejny rok dla Portalu Rynek i Sztuka będzie stał pod znakiem intensywnego rozwoju. Pragniemy wprowadzić nowe działy tematyczne, zgromadzić informacje o największych prywatnych polskich kolekcjach, nawiązać współpracę z nowymi instytucjami wystawienniczymi i centrami artystycznymi.

-Planów jest wiele, możliwości jeszcze więcej – potwierdza Anna Niemczycka-Gottfried. Zapewniam, że niestrudzenie będziemy szukać innowacji i inspirujących rozwiązań.

Źródło: rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.