szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Ted Mikulski rozdaje swoje prace… za darmo

17.07.2012

Magazyn

Źródło: TedMikulski.com

Źródło: TedMikulski.com

W ostatnim czasie wiele mówi się o trudnej sytuacji finansowej artystów. 4 maja 2012 przeszedł więc do polskiej historii jako ‘Dzień bez sztuki’. Właśnie wtedy nasi rodzimi artyści chcąc zawalczyć o swoje prawa, ogłosili oficjalny strajk, który poparła większość instytucji kulturalnych. Zupełnie inne przedsięwzięcie postanowił zorganizować natomiast Ted Mikulski, artysta, który od 1 sierpnia będzie rozdawał swoje prace na ulicach Manhattanu… zupełnie za darmo.

Ted Mikulski jest przedstawicielem sztuki współczesnej – lubi duże powierzchnie, które pozwalają mu na swobodne operowanie pędzlem. Farba to jednak nie jedyny materiał stosowany przez artystę. Mikulski tworzy swoje dzieła na różnych nośnikach z różnego rodzaju tworzyw i substancji takich jak płótno, drewno, winyl, plastik czy papier.

1 sierpnia 2012 roku na ulicach Manhattanu twórca rozda zupełnie za darmo około 1000 swoich prac. Malowidła i kolaże mają trafić głównie do rąk osób całkowicie przypadkowych, często w ogóle niezwiązanych ze środowiskiem artystycznym i niezainteresowanych sztuką.

Artysta zapowiedział jednak, że całą akcję będzie można śledzić na Twitterze. Podobne przeszpiegi okażą się niepowtarzalną szansą dla miłośników jego twórczości. Dzięki zlokalizowaniu Mikulskiego przez portal internetowy będzie można spróbować dostać wymarzone dzieło.

Ted Mikulski jest profesjonalnym artystą, posiadającym własną pracownię i galerię sztuki w Connecticut. Studiował architekturę i teraz swoją wiedzę wykorzystuje w przestrzennym ujmowaniu sztuki. Często łączy malarstwo figuratywne z komiksowymi elementami graficznymi. Pierwotnie znany z abstrakcyjnego ekspresjonizmu, obecnie zajmuje się głównie instalacjami i dziełami typu pop-art. Sztukę traktuję z dużą dozą śmiałości. Jak zapewnia, swoimi nietypowymi innowacjami ma nadzieję zaskakiwać publiczność w nadchodzących latach.

Oprac. Olga Pisklewicz

RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.