szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sztuka i multimedia: monumentalne dzieła Van Gogha

25.07.2012

Magazyn

Zaawansowane technologie na dobre wkroczyły w świat sztuki. I tak, z rozmachem godnym najbardziej nowoczesnych kinowych rozwiązań, prezentuje się wystawa pt. ‘Van Gogh Alive – The Experience’. Ten multimedialny projekt stworzony przez australijskie centrum Grande Exhibition totalnie redefiniuje dotychczasowe spojrzenie na twórczość holenderskiego mistrza.

Wystawa jest przedsięwzięciem moblinym. Gościła już w wielu krajach świata, obecnie można oglądać ją w Szwecji w galerii Dataton’s WATCHOUT.

Przekraczając progi centrum wystawienniczego naszym oczom ukażą się ogromne ekrany, na których wyświetlają się najbardziej znane dzieła Van Gogha. Obejrzeć można również fotografie niektórych miejsc, które w latach 1880-1890 były dla artysty natchnieniem i inspiracją. W sumie wystawa obejmuje ponad 3000 wizualizacji.

W cały pokaz zaangażowane są nie tylko gigantyczne ekrany, ale również ściany, kolumny, sufity i podłogi. Wszystkie nurzając się w żywych kolorach, ukazują najmniejsze szczegóły, jakie niejednokrotnie ciężko dostrzec na zwykłych płótnach.

[vsw id=”nELPO6snwvE” source=”youtube” width=”600″ height=”450″ autoplay=”yes”]

Całość pokazu dopełnia żywa symfonia świateł i dźwięków, dając publiczności niezapomniane, wielozmysłowe doświadczenia. Ekspozycja to projekt zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – jego dynamika potrafi przenieść widza w zupełnie inną, fascynującą przestrzeń. Jak komentują organizatorzy pokazu, dawno minęły czasy, gdy jedynym sposobem na docenienie dobrej sztuki było oglądanie grafik wiszących na ścianie galerii.

Wielkoformatowe projekcje dzieł Van Gogha, to nie jedyna multimedialna wystawa stworzona przez Grande Exhibitions. Równie wielką furorę robi wielopłaszczyznowa ekspozycja pt. „Da Vinci – The Genius”, która ukazuje Włocha jako wynalazcę, artystę, uczonego, anatoma, inżyniera, architekta, rzeźbiarza i filozofa.

Wystawy Grande Exhibitions to wspaniałe powiązanie sztuki ze współczesną nauką, które pozwala na analizowanie twórczości artystów w sposób, jaki nie był możliwy jeszcze kilka lat temu.

Źródło: Grande Exhibition

Oprac. Olga Pisklewicz

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Sztuka i multimedia: monumentalne dzieła Van Gogha”

  1. Lila

    Tak, zgadzam się, „to wspaniałe powiązanie sztuki ze współczesną nauką”, polecam, wystawa jest naprawdę niesamowita!!!

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.