szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Projekt „Budowa infrastruktury digitalizacyjnej dla kultury w sieci” zakończony

26.07.2012

Magazyn

KURSY 2023 REKLAMA DUZA
Źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie

Źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie zakończyło właśnie projekt „Budowy infrastruktury digitalizacyjnej dla kultury w sieci”. Przeprowadzono 13 postępowań o zamówienia publiczne, w tym 7 w trybie przetargu nieograniczonego.

Istotą projektu był zakup najbardziej nowoczesnego sprzętu fotograficznego, służącego do digitalizacji zgromadzonych w Muzeum obiektów wielkoformatowych, pozwalający odzwierciedlić najdrobniejsze szczegóły digitalizowanego dzieła, zarówno jeśli chodzi o strukturę, jak i skalę barwną.

W wyniku realizacji projektu w toku prowadzonych prac budowlanych zostało położonych w sumie 9 200 metrów bieżących okablowania sieciowego, w tym 1400 m w Domu Jana Matejki, 2100 m w Domu Józefa Mehoffera, 2200 m w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego oraz  3500 m w Bibliotece Czartoryskich. Pozyskana w ramach projektu infrastruktura pamięci masowej jest w stanie pomieścić dane digitalizacyjne prawie 150 tys. obiektów przy założeniu średnio 3 ujęć na obiekt i wielkości pliku ok. 60 MB.

Całkowita waga UPS-ów wraz z dodatkowymi akumulatorami, to prawie 1,5 tony. System ten pozwala na podtrzymanie zasilania, przykładowo, dla 250 typowych komputerów PC używanych jednocześnie, przez co najmniej 8 minut. Projekt pozwolił na wymianę w działach merytorycznych sprzętu komputerowego, z których najstarszy pochodził z 1996 r.

Projekt obsługiwał 8-osobowy zespół.

I to wszystko w ciągu jednego roku.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Kultura+

Źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.