szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Trwa artystyczny konkurs ”Untouchable”

07.08.2012

Magazyn

Konkurs Untouchable, Źródło: Gallery Store

Konkurs Untouchable, Źródło: Gallery Store

Portal młodych twórców Gallery Store we współpracy z Mediations Biennale 2012 mają zaszczyt zaprosić młodych artystów do udziału w konkursie ”Untouchable”.

Temat konkursu nie zamyka się do jednej kategorii doznań. Untouchable jest rozumiane raczej jako proces tego co nas otacza, nieuchwytnych skrajności, zarówno tych postrzeganych w kontaktach międzyludzkich, różnicach społecznych czy kulturowych jak i jednostkowego doświadczenia świata.

Tworząc nasz konkurs pragniemy wzmacniać pozycję sztuki współczesnej w świadomości odbiorców i na rynku sztuki. Laureat konkursu oraz osoby wyróżnione obok nagród pieniężnych wezmą udział w wystawie pokonkursowej w trakcie trwania Mediations Biennale w Poznaniu. To niewątpliwa okazja by swoją twórczość zaprezentować gościom przybyłym z całego świata na ten jeden z najważniejszych festiwali sztuki współczesnej w Polsce.

DLA KOGO?

Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów oraz wszystkich artystów wyrażających się we współczesnym języku sztuki.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone maksymalnie trzy prace w następujących dziedzinach sztuk plastycznych: malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba, rzemiosło artystyczne, wzornictwo, instalacja oraz techniki mieszane przy czym pod określeniem „techniki mieszane” rozumie się prace będące połączeniem dwóch lub kilku elementów z wyżej wymienionych dziedzin sztuk plastycznych.

Prace należy nadesłać na portal Gallery Store: www.gallerystore.pl najpóźniej do 25 sierpnia 2012 roku. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres e-mail: kontakt@gallerystore.pl

NAGRODY

I miejsce: 5000 zł + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale + zaproszenie do udziału w jednym z przyszłych przedsięwzięc´ Fundacji Mediations Biennale

II miejsce: 3000 zł + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale

III miejsce: 1000 zł + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale

Wyróżnione prace: prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale

Nagroda Internautów: Tablet marki Samsung + prezentacja na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Mediations Biennale

ORGANIZATORZY GALLERY STORE:

Źródło: GalleryStore

Źródło: GalleryStore

Portal Gallery Store to jedyne w sieci miejsce, gdzie masz szansę obcować z młodą sztuką oraz kupić wybrane dzieło, które może okazać się Twoją życiową inwestycją. Jako artysta, masz szansę założyć unikalne portfolio, z którym dotrzesz do kuratorów, właścicieli galerii sztuki oraz swoich potencjalnych klientów. Na naszych stronach znajdziesz również najnowsze informacje o wystawach, wernisażach i wydarzeniach kulturalnych.

Na bieżąco informujemy naszych czytelników o ciekawych wydarzeniach ze świata polskiej kultury, promujemy młodą polską sztukę w wśród czytelników z kraju i zagranicy.

Gallery Store to owoc współpracy miłośników sztuki, specjalistów od e-commerce, marketingu oraz krytyków sztuki. Tworzymy mały zespół, który przez lata zdobywał doświadczenie w budowaniu dużych serwisów internetowych, a przy okazji interesował się szeroko pojętą kulturą. Gallery Store to zderzenie naszego doświadczenia z pasją.

MEDIATIONS BIENNALE 2012:

Źródło: Mediations Biennale

Źródło: Mediations Biennale

MEDIATIONS BIENNALE w chwili obecnej jest największą imprezą w dziedzinie sztuk wizualnych w Europie Środkowej i jedyną tego rodzaju w naszym kraju.

Wieloletnia tradycja mediacji leżąca u podstaw MEDIATION BIENNALE sięga roku 1989, kiedy to w Poznaniu odbyła się konferencja i szereg międzynarodowych wystaw pod nazwą ‘Cywilizacja i Kultura’. Coroczny międzynarodowy festiwal INNER SPACES zainicjowany w 1993 roku zaowocowała wystawą ASIA-EUROPE MEDIATIONS w 2007 roku, która stała się fundamentem dla I MEDIATIONS BIENNALE, które odbyło się w 2008 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu, Centrum Kultury ZAMEK i wielu galeriach w Poznaniu.

Trzecia edycja MEDIATIONS BIENNALE zatytułowana THE UNKNOWN – NIEPOJMOWALNE odbędzie się w Poznaniu i będzie trwać od 14 września do 14 października 2012 roku. Nad programem wystaw czuwać będzie czworo kuratorów (Denise Carvalho, Friedhelm Mennekes, Fumio Nanjo, Tomasz Wendland oraz gościnnie Drorit Gur Arie, Harro Schmidt). Prace wypełnią kilka poznańskich przestrzeni wystawienniczych.

MEDIATIONS BIENNALE oferuje miastu Poznań platformę dialogu, będąc równocześnie inicjatorem i partnerem wielu międzynarodowych wydarzeń na świecie m.in: w Belgii, Chinach, Indonezji, Japonii, Korei, Niemczech, Polsce, Słowacji, na Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Urugwaju i USA. Przewidziane są realizacje wystaw w marcu 2012 roku na targach sztuki Scope w Nowym Jorku, w maju na kongresie Geopark w Shimabara w Japonii i w czerwcu na Manifesta w Hasselt w Belgii.

Źródło:  Gallery Store / Mediations Biennale 2012

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.