szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wrześniowe International Art Industry Forum 2012

07.08.2012

Magazyn

Źródło: Art Industry Forum

Źródło: Art Industry Forum

W dniach 19 – 20. września w Wiedniu odbędzie się International Art Industry Forum. Do jego organizatorów należą Instytut Badań Rynku Sztuki Skate’s, Deloitte Luxemburg, Art Investment Council, The Art Newspaper i Rising Leaders in Art Business. To wydarzenie  będzie poprzedzać odbywające się dzień później targi sztuki Viennafair.

Same targi  poświęcone są prezentacji sztuki współczesnej z regionów Europy Środkowej i Wschodniej. Okazuje się, że nie tylko na Zachodzie mamy do czynienia z szybkim rozwojem tego sektora rynku. Również takie miasta jak Warszawa czy Kijów odnotowują wzrost zainteresowania sztuką. Organizowanie tego typu eventów jest dowodem na to, że światowy rynek dostrzega znaczenie tych rejonów w rozwój  sztuki w całej Europie . Polska będzie reprezentowana na targach między innymi  przez : lokal_30, BWA Warszawa, Profile And ZAK i BRANICKA.

We wrześniowych dyskusjach wezmą udział kolekcjonerzy, inwestorzy, naukowcy, dziennikarze, finansiści oraz analitycy rynkowi. Podczas tego spotkania eksperci rynku sztuki będą mogli wymienić się doświadczeniami  z ostatnich lat.  Przedstawią również perspektywy przyszłej działalności. Debatować będą nad  nowymi kierunkami rozwoju oraz nowymi technologiami. Główne tematy dyskusji to : inwestowanie w sztukę, ubezpieczanie jej, finansowanie i doradztwo oraz usługi medialne.

International Art Industry Forum jest równie ważnym wydarzeniem dla rodzimego rynku, ponieważ pierwszy raz będzie go reprezentował polski dom aukcyjny. Abbey House w ubiegłym roku został włączony do Skate’s Art Stocks Index, zaraz po tym jak pojawiły się  jego akcje na giełdzie.

Oprac. Sylwia Zabłocka

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.