szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Galeria ArtPower: Dzieła sztuki z internetu

08.08.2012

Magazyn

Zakup przez internet elementów wystroju wnętrz to dla wielu osób chleb powszedni. Ale pewnie nie wszyscy wiedzą, że w ten sposób można również nabyć dzieła sztuki – zarówno bardzo młodych artystów, jak i tych o ugruntowanej pozycji.

Działalność galerii, które skupiają się na sprzedaży sztuki wyłącznie przez internet jest stosunkowo młodym zjawiskiem, które jednak zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. W zasobach polskiego internetu istnieje sporo takich platform – ich oferta ma dość zróżnicowany poziom artystyczny, jednak większość oferuje oryginalne dzieła sztuki tworzone przez profesjonalnych artystów, a wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś zgodnego ze swoim gustem i na własną kieszeń.

Zakup sztuki przez internet to z wielu względów ciekawa oferta dla klientów zainteresowanych takim wydatkiem:

powszechnie uważa się, że sztuka to luksusowe hobby, na które mogą pozwolić sobie nieliczni. Jednak warto mieć świadomość, że istnieje duża grupa profesjonalnych artystów aktywnych i uznanych na rynku, ale często znajdujących się poza obiegiem medialnym. Ceny ich prac w większości przypadków są dość przystępne – jedyne co trzeba zrobić, to przybliżyć je potencjalnym klientom, a najlepszym i najtańszym sposobem jest internet. Poza tym dobrze wiedzieć, że galeria internetowa jest w stanie zaoferować dzieła ze znacznie niższą marżą w porównaniu do galerii tradycyjnej;

dla wielu osób wizyta w galerii sztuki bywa krępująca, a nawet paraliżująca, co może wynikać z obawy o swoją niewiedzę w kontakcie z galerzystą lub artystą. Internet pozwala na dyskrecję i pełen komfort w obcowaniu z dziełami;

osoby odwiedzające tradycyjne galerie niejednokrotnie są zakłopotane brakiem widocznych cen przy obrazach. Galeria internetowa zwykle stosuje pełną jawność cen;

spora grupa klientów poszukuje dzieła sztuki nie ze względów emocjonalnych, estetycznych, ale po prostu z chęci dekoracji mieszkania w określonym stylu, kolorystyce. Galeria internetowa może zaoferować ciekawy system wyszukiwania dzieł według różnorodnych kryteriów, tj. cena, rozmiar, temat,  tonacja;

galeria internetowa nie ma limitu ścian, więc stwarza możliwość ogromnego wyboru prac – szeroka oferta sprawia, że klient zawsze znajdzie coś dla siebie.

Galerią internetową wartą uwagi jest artpower.pl. Galeria działa od 2008 roku, jest jedną z pierwszych tego typu platform na polskim rynku sztuki i cieszy się popularnością wśród artystów i klientów. Założeniem artpower.pl jest udostępnienie dobrej sztuki w przyjaznej cenie i komfortowych warunkach. Artpower.pl jest w stanie zachęcić do zakupu dzieła sztuki nawet najbardziej onieśmielonych klientów, a już na pewno takich, którzy na co dzień robią zakupy w internecie i mają ochotę na odrobinę luksusu. 

Galeria prezentuje sztukę współczesną na podstawie bardzo subiektywnej selekcji artystów i prac i poszukuje klientów o podobnym guście. Dzieła wystawiane w artpower.pl mają nowoczesny charakter, ale są to prace artystów, którzy tworzą tu i teraz, więc ich twórczość może być bliska i czytelna dla odbiorców.

Aktualnie na stronach artpower.pl można znaleźć półtora tysiąca dzieł prawie 200 artystów. Są to twórcy młodego i średniego pokolenia – aktywni na rynku, mający w swoim dorobku wiele wystaw i nagród, zarówno krajowych i zagranicznych. A ceny prezentowanych prac zaczynają się już od 80 zł.

Oryginalne dzieło sztuki to unikalna i wartościowa ozdoba wnętrza, która również wiele mówi o guście i osobowości właściciela. Warto o tym pamiętać i zdecydować się na „przygodę” ze sztuką – artpower.pl przekonuje, że może sobie na to pozwolić praktycznie każdy.

Gabriela Gancarz-Stasiak

Źródło: www.artpower.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.