szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

W Bonhams też mają Picassa!

08.08.2012

Domy aukcyjne, Domy aukcyjne na świecie

Źródło: Bonhams

Źródło: Bonhams

Tej jesieni w kalifornijskiej siedzibie domu aukcyjnego Bonhams, miłośnicy sztuki będą mieli niezwykłą okazję do nabycia paru cennych prac. 23. września w San Francisco, odbędzie się bowiem licytacja dzieł grafik nowoczesnych oraz współczesnych mistrzów.

Aukcja obejmie przeszło 300 przedmiotów. Wystawiane na niej będą dzieła najbardziej popularnych twórców XX wieku: Andy’ego Warhola, Martina Lewisa, Jaspera Johnsa oraz Roy’a Lichtensteina. Amerykańscy eksperci już nie mogą się doczekać wystawienia na sprzedaż takich perełek jak np. „Kobieta z krezą” Pabla Picassa. Zakłada się, że ten kolorowy drzeworyt osiągnie sumę 40 – 60 000 dolarów.

Kolekcjonerzy będą również mogli wzbogacić swoje zbiory o wizerunek Micka Jaggera, który został stworzony przez Warhola w latach siedemdziesiątych. Dodatkowym atutem tego obiektu jest fakt, że został on podpisany również przez sportretowanego muzyka. Cenny sitodruk został opatrzony estymacją na poziomie 25 – 25 000 dolarów. Inne dostępne prace tego artysty to, m.in., „Zielony groszek zupy Campbell’s I” (15 – 20 000 dolarów) oraz kompletna seria 18. offsetowych litografii, kolorowanych ręcznie na papierze prążkowanym „25 kotów imieniem Sam i jedna niebieska kotka” z 1954 (25 – 35 000 dolarów).

Do pozostałych atrakcji zaliczyć można również „Zimę na White Street”, autorstwa Australijczyka Martina Lewisa. Praca ta została wyryta suchą igłą na kremowym papierze welinowym. Oczekuje się, że chętny będzie w stanie zapłacić za niego 15 – 20 000 dolarów. Nie obędzie się również bez najbardziej „amerykańskiego” z twórców – Jaspera Johnsa. Estymację jego „Target with Plaster Casts”, kolorowej akwatinty wyliczono na 15 – 20 000 dolarów.

Judith Eurich, dyrektor Wydziału Grafiki w Bonhams, twierdzi, że sprzedaż dzieł z kategorii grafiki niemal zawsze zawiera prace od renesansu do współczesności. Ta aukcja jest szczególnie istotna ze względu na szeroką ofertę współczesnych grafik i odbitek.

Poza opisanymi pracami, na aukcji pojawi się też: „Karnawał” Picassa, „Blue Club” Diebenkorna oraz „Katedra #3”  Lichtensteina.

Źródło: bonhams.com

Oprac. Sylwia Zabłocka

Portal RynekiSztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.