szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Świat zza okna – twórczość Ryszarda Gancarza

21.08.2012

Magazyn

Jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uzyskał dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni M. Wejmana. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury, odznaczony medalem Gloria Artis przyznawanego osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej.

Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień oraz kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w wystawach zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem.

W jego pracach widzimy sylwetki ludzi widziane z lotu ptaka, zastygłe w ruchu. Ulica, przechodzący mieszkańcy zostali uchwyceni w codziennych sprawach.

Każdy rysunek jest osobną opowieścią, ale równocześnie prace stanowią serię tworzącą obraz rzeczywistości „za oknem”. Miasto tętni życiem i widać to w pracach Gancarza.

Sposób mojego działania jest szybki, lubię widzieć szybki efekt uchwyconych wrażeń, a to umożliwia rysunek – mówi artysta. Używam różnych technik artystycznych. Łączę rysunek z fotografią, wydrukiem, wyklejką z papieru, tektury.

Dzieła artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych, m.in. w kolekcji polskiej sztuki współczesnej „Znaki Czasu”.

Rysunki Ryszarda Gancarza będzie można oglądać i zakupić na krakowskich Targach Sztuki, w dniach 22-23 września 2012, na stoisku galerii artpower.pl.

Źródło: galeria artpower.pl

 

 

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.