szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic

Muzeum Śląskie: współczesna grafika światowa

27.08.2012

Magazyn

Od 30 września w Muzeum Śląskim w Katowicach, będzie można podziwiać wystawę „Współczesna grafika światowa w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach”. Wydarzenie to, jest częścią Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

W oparciu o własne, liczne zbiory grafiki  w gmachu muzeum zaprezentowane zostaną wybrane obiekty w zakresie współczesnej grafiki światowej. Ekspozycja będzie obejmować dzieła różnych, współczesnych artystów, wypowiadających się w różnych technikach graficznych. Prace te od początków działalności Muzeum były sukcesywnie pozyskiwane do  zbiorów w wyniku wcześniejszych edycji Międzynarodowego Triennale Grafiki. Tym samym wystawa będzie bezpośrednio nawiązywać do założeń MTG m.in. szeroko popularyzujących dawne i bieżące dokonania w zakresie międzynarodowej grafiki współczesnej.

Najważniejsze wystawy programu MTG w Krakowie to: Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2012, Galeria Bunkier Sztuki; Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, pl. Szczepański;Witold Skulicz. Grafika nade wszystko… oraz Joanna Piech. Grafika. Grand Prix MTG – Kraków 2009, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie; Grafika i Edukacja. Polskie szkoły artystyczne, Pałac Sztuki, Współczesne drzeworyty japońskie, Galeria Pryzmat,Lettra – Kraków 2012 / znak i litera, Biblioteka Jagiellońska.

Źródło: Muzeum Śląskie w Katowicach

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.