szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Christie’s razem z Fundacją Warhola sprzedają prace amerykańskiego artysty

06.09.2012

Aukcje, Domy aukcyjne na świecie

ANDY WARHOL, Self-Portrait with Fright Wig, 1986 unique Polacolor ER print, 4 1/4 x 3 3/8 in. Estymacja $15,000-20,000 źródło: chriesties.com

ANDY WARHOL, Self-Portrait with Fright Wig, 1986 , Estymacja $15,000-20,000 źródło: chriesties.com

Wczorajszego dnia świat sztuki obiegła ważna dla lubiących sztukę amerykańską informacja, że dom aukcyjny Christie’s nawiązał długoterminową współpracę z The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts i wraz z początkiem listopada rozpoczną sprzedaż dzieł z kolekcji.

 Cykl aukcji rozpocznie się 12 listopada i obejmować będzie aukcje na żywo, aukcje on-line oraz private sales. Dom aukcyjny Christie’s przez kilka następnych lat będzie oferował bardzo rozległy zakres prac Warhola, z których duża liczba nigdy wcześniej nie była prezentowana szerszej publiczności. Będzie to więc prawdziwa gratka i okazja dla kolekcjonerów, a także miłośników sztuki pop-art’u do nabycia unikalnych pod względem kolekcjonerskim prac. Wpływy ze sprzedaży mają wesprzeć prowadzone przez Fundację programy grantowe, które mają za zadanie wspierać sztuki wizualne.

Na pierwszej, listopadowej aukcji, która poświęcona będzie wyłącznie Warholowi, oferowane będą malarstwo, rysunek, fotografia oraz grafiki. Aukcja on-line rozpocznie się w lutym 2013 i razem z privet sales będzie prowadzona bieżąco.

Źródło: Christie’s

Kama Wróbel

Portal Rynek i Sztuka

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.