szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU:
Allegro 1

Na warszawską palmę wróciły liście

06.09.2012

Magazyn

Joanna Rajkowska, Pozdrowienia z Alei Jerozolimskich, źródło:artmuseum.pl

Joanna Rajkowska, Pozdrowienia z Alei Jerozolimskich, źródło:artmuseum.pl

2 września o godzinie 11:00 została zorganizowana akcja w przestrzeni miejskiej w ramach której autorka pracy Joanna Rajkowska zaprosiła mieszkańców Warszawy na wspólny pochód ulicami miasta, który został zakończony ponownym zawieszeniem liści na palmie na Rondzie de Gaulle’a.

Akcja, którą artystka nazwała „Liściochodem” jest formą petycji do władz miejskich o wsparcie i zrozumienie dla sztuki, różnorodności i otwartości.
 Wszyscy, dla których palma Joanny Rajkowskiej jest symbolem współczesnej Warszawy mogli wziąć aktywny udział w akcji przeniesienia 70 liści (zniknęły one z drzewa przez rozpoczęciem turnieju piłkarskiego Euro 2012) z ulicy Marszałkowskiej na rondo de Gaulle’a.

Palma, której pełny tytuł brzmi „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”, stanowi kluczowe odniesienie dla refleksji na temat sztuki publicznej Warszawy, jak i dla zrozumienia zmian w użytkowaniu przestrzeni wspólnej, kwestii własności oraz brania odpowiedzialności za miasto. Aktywnie w akcję włączyło się Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które wspierając przedsięwzięcie Joanny Rajkowskiej, dąży do zachowania jednego z najważniejszych dzieł sztuki, jakie powstały w Polsce po 1989 roku.

Materiały prasowe: artmuseum.pl

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017
MENU: