szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Who wants to kill MTO ?

12.09.2012

Magazyn

Mural wykonany przez MTO, źródło: streetartutopia.com

Mural wykonany przez MTO, źródło: streetartutopia.com

W jednym z francuskich miasteczek berliński artysta zajmujący się muralem i street art’em – MTO – w ramach wystawy Cosmorama  wykonał serię imponujących murali.

Artysta został zaproszony do udziału w projekcie przez dwójkę lokalnych designerów tworzących atelier a quatre – Gwenaelle Vinouse i Freda Laroche. Artyści poprosili i jednocześnie zainspirowali berlińskiego twórcę do stworzenia owych murali, które zostały nazwane Legend of Fred ILLE & Gwen VILAINE. W zrealizowanych pracach przede wszystkim uderza niesamowita precyzja wykonania przedstawień oraz gruntownie przemyślana kompozycja, co świadczy o ogromnych umiejętnościach artysty. Dodatkowo realizacje w szczególny sposób wpisują się w otaczającą je przestrzeń, dzięki czemu cały projekt nabiera także głębszego znaczenia. Przebieg prac można obejrzeć w internecie gdyż całość została zarejestrowana i udostępniona on-line.

[vsw id=”49240251″ source=”vimeo” width=”600″ height=”450″ autoplay=”no”]

Wystawa czynna jest od 6 września do 12 października, murale – ze względu na swą formę – będzie można zapewne oglądać o wiele, wiele dłużej.

DMA Showroom, Rennes

Źródło: streetartutopia.com
Opr.Kama Wróbel

Portal Rynek Sztuki
Portal Rynek i Sztuka

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.