szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Dzieła sztuki w obiektywie

14.09.2012

Ciekawostki

A dzisiaj przypominamy niezwykle inspirującą kampanię reklamową Yves Saint Laurent, która oczarowała świat wiosną 1999 roku.

A kampania oczarowała głównie dlatego, że została oparta na wielu wybitnych dziełach sztuki, dzięki czemu prezentowane fotografie reklamowe – niczym autorska fotografia kreacyjna – wprowadzały odbiorcę w zaaranżowany, nierzeczywisty świat. Możemy odnaleźć tu znajome sceny z obrazów Leonarda da Vinci, Georges’a de La Toura, Edouarda Maneta, Diego Velazquez’a  i wielu innych.

Kampania przeprowadzona była na wiosnę 1999 roku przez Yves Saint Laurent. Zdjęcia zostały wykonane przez włoskiego fotografa Mario Sorrenti a modelami byli  Kate Moss i Noot Seear. Warto wspomnieć, że prace Scorentiego wielokrotnie gościły w nowojorskim Muzeum Sztuki Współczesnej,a także w wielu prestiżowych muzeach Europy.

Malarstwo od dłuższego czasu stanowi formę inspiracji dla fotografów, stąd też dosyć często możemy spotkać realizacje oparte na dziełach dawnych mistrzów. W kontekście jednak kampanii reklamowej, cykl Yves Saint Laurent był stosunkowo nowatorski, jak i wyważony artystycznie.

Źródło: styleregistry.livejournal.com

Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.