szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Blisko 800-letnia encyklopedia prezentowana na targach książki w Tajpej

17.09.2012

Ciekawostki

800-letnia encyklopedia źródło: Fot. Wally Santana AP

800-letnia encyklopedia źródło: Fot. Wally Santana AP

Na targach książki w Tajpej (Tajwan) zaprezentowano niezwykły i drogocenny eksponat, jakim jest blisko 800-letnia encyklopedia.

Encyklopedia stosunkowo niedawno została zakupiona w Pekinie przez jeden z chińskich domów wydawniczych za 33 mln dolarów. Księga składa się z czterdziestu tomów, które pochodzą z drogocennego księgozbioru Ku Wenbin z dynastii Qing, która panowała w latach 1644-1912.

Przez długie lata przebywała w jednym z pawilonów usytuowanych w prowincji Jiangsu, gdzie udało mu się przetrwał do naszych czasów w stanie niemalże nienaruszonym. Dziś, zaprezentowany na targach książki w Tajepej, cieszył oko zarówno miłośników, jak i kolekcjonerów publikacji książkowych.

źródło: Materiały Prasowe

Portal Rynek i Sztuka

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.