szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Początek sezonu aukcyjnego w Philips de Pury

18.09.2012

Aukcje, Domy aukcyjne na świecie

Jak podaje artinfo.com dom aukcyjny Philips de Pury zamierza rozpocząć sezon interesującą licytacją  sztuki najnowszej i współczesnej, która odbędzie się już 20 września.

Na aukcji zatytułowanej Under The Influence mają znaleźć się prace autorstwa tak wybitnch artystów jak m. in. Banksy, Kaws czy Jacob Kassay.  Stosunkowo niedawno pisaliśmy o jednym obrazów Jacksona Pollocka, który miał znaleźć się na wrześniowej aukcji. Obraz Red, Black & Silver – będący własnością Ruth Kligman –  został jednak wycofany z licytacji. Szerokie zainteresowanie medialne pozbawionym atrybucji obrazem spowodowało, że dom aukcyjny postanowił nie wystawiać niepewnej pracy, dzięki czemu obraz został przekazany specjalistom w celu przeprowadzenia gruntownych badań.

Pomimo braku Pollocka, tegoroczna aukcja zapowiada się prawdziwą ucztą dla koneserów. Szczególną gratką będą wystawione na licytację prace czołowych artystów światowego street art’u. Philips de Pury umożliwi bowiem kupno jednej z prac Banksy’ego  – You Can’t Fool All of the People, której cena szacowana jest na 25-35 tys. dolarów. Abstrakcyjne płótno Kawsa – zatytułowane M8 – wycenione zostało na 30-40 tys. dolarów. Na licytację wystawiona zostanie także praca Kelly Walkera, którego cena szacowana jest na 150-200 tys. dolarów

Na aukcji Philips de Pury będzie także można nabyć pracę Polaka – Piotra Uklańskiego, którego Untitled (NIAMH) wycenione zostało na 80-120 tys. dolarów. Na aukcji nie zabraknie także prac Jacoba Kassay’a, który według portalu artprice.com jest aktualnie jednym z najbardziej obiecujących malarzy poniżej 30 roku życia. Praca zaprezentowana na aukcji wyceniona zostanie na 80-120 tys. dolarów.

Źródło: Artinfo.com
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.