szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Tylko do 23 września w łódzkim MS2 można oglądać Kolekcję Sztuki XX i XXI w.

21.09.2012

Kolekcje, Polskie

Kolekcja Sztuki XX i XXI w MS2, źródło: msl.org.pl

Kolekcja Sztuki XX i XXI w MS2, źródło: msl.org.pl

W związku z przygotowywaną międzynarodową wystawą Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm, tylko do 23 września będzie można oglądać stałą Kolekcję Sztuki XX i XXI w. w MS2 w Łodzi.

W grudniu br. w łódzkim MS2 zostanie otwarta międzynarodowa wystawa pt. Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm, w związku z czym od 24 września rozpocznie się demontaż ekspozycji stałej.  Na wszystkich trzech piętrach znajdzie się ponad 350 prac autorstwa najwybitniejszych europejskich twórców – m.in. Pabla Picassa, Fernanda Legera, Paula Klee i Wassily’ego Kandinskiego. Warto przy okazji wspomnieć, że po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć trzy obrazy Picassa z kolekcji szwajcarskiej kolekcji Kunstmuseum Bern.

Ekspozycja stała XX i XXI wieku łódzkiego muzeum to najlepszy, najciekawszy i najobszerniejszy zbiór realizacji artystycznych polskiej sztuki współczesnej, który po prostu należy zobaczyć. Kolekcja ta została zbudowana na osi programowej, która oparta została na idei sztuki eksperymentalnej, nałożonej niejako na główny trzon zbiorów – Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Nowoczesnej  Grupy a.r.

[vsw id=”Jf3RyEN3EUM” source=”youtube” width=”600″ height=”450″ autoplay=”no”]

Wspomniana grupa prac – malarstwa, rzeźby, obiektów przestrzennych, rysunku, grafiki, fotografii oraz technik wizualnych, jest wyjątkowa, gdyż została stworzona przez samych artystów. Wielokrotnie podkreśla się, że był to fenomen na skalę światową, gdyż dzięki upartości, a także ofiarności twórców z całej Europy, w Polsce powstała pierwsza kolekcja sztuki nowoczesnej.  Oczywiście zbiór prac nieustannie się powiększa, dzięki nowym, umiejętnie dobranym zakupom muzeum. Szczegółowe informacje o całej kolekcji znajdują się na oficjalnej stronie muzeum.

Przez najbliższy weekend wstęp do MS2 będzie bezpłatny. Zatem kto do tej pory nie miał jeszcze okazji podziwiać kolekcji, ma szansę zrobić to teraz.

źródło: msl.org.pl

Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka

Portal Rynek i Sztuka

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017