szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Weekend seniora z kulturą

24.09.2012

Magazyn

Weekend Seniora, źródło:mkidn.gov.pl

Weekend Seniora, źródło:mkidn.gov.pl

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” – pod tym hasłem przebiegać będzie druga edycja akcji „60+kultura”.  29 – 30 września br. seniorzy w całym kraju będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych.

Do udziału w kampanii  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski  będzie zachęcał podczas briefingu prasowego, który odbędzie się 25 września (wtorek) o godz. 10.00 w siedzibie MKiDN.

Weekend seniora z kulturą po raz pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku. Uczestniczyło w nim wówczas ponad 100 placówek z całej Polski.

O powodzeniu, jakim cieszyła się akcja świadczy fakt, że w tym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.  Oferty skierowane przez nich do seniorów są różne – od bezpłatnego wejścia, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty po wycieczki z przewodnikami.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Wykaz  uczestniczących w akcji instytucji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty znajdują się na stronie www.mkidn.gov.pl.  Informacje można również znaleźć na stronach internetowych konkretnych placówek.

Źródło: mkidn.gov.pl
Materiały prasowe

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017