szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Nowa praca Hirsta na sprzedaż w ramach AKA PEACE

25.09.2012

Aukcje, Domy aukcyjne na świecie

Spin AK47 for Peace Day’ (2012), źródło:damienhirst.com

Spin AK47 for Peace Day’ (2012), źródło:damienhirst.com

Już na październikowej aukcji Phillips de Pury & Company będzie można kupić najnowszą pracę Damiena Hirsta, która została wykonana w ramach AKA Peace.

AKA Peace to wystawa zorganizowana w ramach projektu Peace One Day. Ekspozycja składa się z nowych realizacji najbardziej uznanych artystów sztuki współczesnej, którzy zgodzili się wziąć udział w projekcie zakładającym przekształcenie broni AK47 – światowego symbolu przemocy – w dzieło sztuki mówiące o pokoju.

Pomysłodawcą kuratorowanej przez Jake’a Chapmana wystawy był znany z  poświęconych wojnie w Afganistanie serii fotografii artysta Bran Symondson. W projekcie udział wziął także Damien Hirst, którego praca na pewno będzie jednym z atrakcyjniejszych obiektów na październikowej aukcji.

Oprócz Hirsta na trwającej do 30 września wystawie można oglądać także prace takich artystów jak: Jake and Dinos Chapman,  Antony Gormley, Sam Taylor Wood, Gavin Turk, Gary Hume, Rebecca Warren, Stuart Semple, Tim Noble and Sue Webster, Douglas Gordon, Jeremy Deller, Marc Quinn, Ryan Gander, Jim Lambie, Langlands & Bell, Mat Collishaw, Harland Miller, Bran Symondson, Sarah Lucas, Charming Baker, Antony Micallef, Nancy Fouts i Laila Shawa

Cały projekt wspierany jest przez dom aukcyjny Phillips de Pury & Company, dzięki któremu będzie możliwa sprzedaż znajdujących się na wystawie obiektów. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie przyszłorocznej kampanii.

Wystawę będzie można oglądać w londyńskim Institute of Contemporary Arts w dniach 26-30 września, po której nastąpi zapowiedziana na 4 października aukcja w Howick Place.

[vsw id=”bhPUJ-R3eHo&feature” source=”youtube” width=”600″ height=”450″ autoplay=”no”]

Źródło: peaceoneday.org
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.