szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

405 prac Picassa ofiarowanych do galerii w Saskatoon

28.09.2012

Kolekcje, Światowe

Ellen Remai, źródło: artinfo.com, photo: Richard Marjan

Ellen Remai, źródło: artinfo.com, photo: Richard Marjan

Kolekcja 405 linorytów Picassa o wartości blisko 20 mln dolarów została ofiarowana Remai Art Gallery w Saskatoon.

The Frank and Ellen Remai Foundation ofiarowało Remai Art Gallery w Saskatoon w Kanadzie aż 405 prac Picassa, których wartość szacuje się na 20 mln dolarów. Kolekcja ta jest najobszerniejszym i najbardziej wartościowym zbiorem linorytów hiszpańskiego artysty, który wykonał je w latach 1951-1966.

Kolekcja pochodzi ze zbiorów londyńskiego marszanda Fryderyka Mulder’a, który  dzięki swoim kontaktom z drukarzami i członkami rodziny Picassa, przez ostatnie 10 lat stworzył imponującą kolekcję. Ellen Remai (The Frank and Ellen Remai Foundation), aktualna współwłaścicielka kolekcji przekazała ją, jako dar do Remai Art Gallery, której otwarcie przewiduje się na 2015 rok.

Nowa galeria ma stanowić istotne miejsce wymiany myśli artystycznej o wymiarze międzynarodowym. Według Ellen Remai kolekcja linorytów Picassa pomoże w promocji nowego miejsca, a także otworzy dla niego nowe, większe możliwości. Galeria będzie posiadała specjalnie przygotowane do ekspozycji prac Picassa skrzydło.

źródło: artinfo.com
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka

Portal Rynek i Sztuka

 

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.