szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Bacon na listopadowej aukcji Sotheby’s

28.09.2012

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne na świecie, Świat

Francis Bacon, Papież Innocnt X, 1954, źródło: artdaily.org

Francis Bacon, Papież Innocenty X, 1954, źródło: Sotheby’s

 Już na listopadowej aukcji Sotheby’s wystawione do sprzedaży zostanie wybitne dzieło Francisa Bacona. Neofiguratywny obraz przedstawiający papieża Innocenego X ma zostać sprzedany za 25 mln dolarów.

13 listopada w na aukcji sztuki współczesnej w Nowym Jorku dom aukcyjny Sotheby’s wystawi na sprzedaż jeden z ważniejszych obrazów Francisa Bacona – wersję pracy przedstawiającej papieża Innocentego X. Obraz ten został namalowany w 1954 roku i nie był pokazywany publicznie przez 40 lat. Estymacja wynosi 18-25 mln dolarów, co daje 11-15 mln funtów.

Będzie to więc prawdziwa gratka dla miłośników sztuki F. Bacona, jak i też kolekcjonerów zainteresowanych jego malarstwem. Pracę będzie można oglądać na wystawie przedaukcyjnej w  dniach 27 i 28 września w Sotheby’s w Los Angeles, a od 7 października w Londynie oraz późną jesienią w Doha.

Źródło: Sotheby’s
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.