szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Yves Klein na aukcji Christie’s

02.10.2012

Aukcje, Domy aukcyjne, Domy aukcyjne na świecie

Yves Klein, Accord Bleu (Sponge Relief). Painted sponges on particle board, 51.8 x 136.5 x 7.6 cm, 1958, źródło: Christie's Images Ltd 2012.

Yves Klein, Accord Bleu (Sponge Relief). Painted sponges on particle board, 51.8 x 136.5 x 7.6 cm, 1958, źródło: Christie’s Images Ltd 2012.

Jak podaje artdaily.org na listopadowej aukcji Christie’s wystawiona zostania praca Yvesa Kleina Accord Bleu (Sponge Relief), która pochodzi ze zbiorów Brooklyn Musem

Na listopadowej aukcji dom aukcyjny Chriestie’s wystawi na sprzedaż wyjątkowe dzieło autorstwa wybitnego artysty Yvesa Kleina. Praca ta powstała w 1958 roku i w 1960 roku została zakupiona przez  Williama K. Jacobsa i członka zarządu powierniczego jest własnością Brooklyn Museum i od początku lat 90. należy do zbiorów nowojorskiego muzeum . Szacuje się, że wartość pracy waha się między 7-10 mln dolarów, lecz uważa się, że praca ta – z uwagi na wielką rzadkość realizacji Kleina na aukcjach –  osiągnie znacznie wyższą cenę. Warto wspomnieć, że na tegorocznej, czerwcowej aukcji Le Rose du Bleu (RE22) została sprzedana za rekordowa dla artysty cenę 36, 7 mln dolarów.

 

Źródło: artdaily.org
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.