szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Polka na wystawie FID EAST WEST w belgijskim Tournai

05.10.2012

Magazyn

Maess, źródło: mat. prasowe

Maess, źródło: mat. prasowe

Jako jedyna z Polski, Maess – czyli Małgorzata Skrzypek – weźmie udział w wystawie rysunku współczesnego FID EAST WEST w belgijskim Tournai. „FID East WEST” to pierwsza z planowanego cyklu wystawa pokonkursowa prestiżowego konkursu Foire Interlationale du Dessin. Kolejne odsłony projektu planowane są w Paryżu i Cluj-Napoca.

Głównym założeniem konkursu jest prezentacja najnowszych zjawisk w rysunku współczesnym i promocja artystów w kontekście międzynarodowym. W czerwcu 2012 Maess jako jedyna Polka została nominowana do Grand Prix Foire Interlationale du Dessin za cykl „United Networks”. Do tej pory jej rysunki-wykresy w oparciu o wybrane bazy danych były pokazywane na targach sztuki Volta Show w Bazylei i Berlin Preview w Berlinie.  Obecnie Maess przygotowuje pokaz indywidualny w warszawskiej Galerii Program.

Maess, czyli Małgorzata Skrzypek urodziła się  w 1982  roku w Warszawie.  W roku 2007 ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. W roku akademickim 2005 odbyła stypendium naukowe w Escola Superior de Artes e Design w Porto. Wystawiała między innymi w Plumba Contemporary Art, Porto, Portugalia (2006), Residencia Corazón, La Plata, Buenos Aires, Argentyna (2008), Able Gallery, Berlin, Niemcy (2009) Museo di Santa Cecilia w Rzymie (2010). Jej rysunki ukazały się w FUKT Magazine 8/9 oraz na promującej go wystawie w warszawskim Centrum Sztuki Sztuki Współczesnej.

Materiały prasowe

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.