szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Obrazy Picassa, Matisse’a i Moneta skradzione

16.10.2012

Magazyn

Szokująca wiadomość. Skradziono siedem wartościowych płócien z muzeum Kunsthal w Rotterdamie. Wśród zaginionych obrazów znalazły się prace Pabla Picassa, Henri Matisse’a i Claude’a Moneta

Kunsthal w Rotterdamie, fot.wiki

Kunsthal w Rotterdamie, fot.wiki

Jak podaje holenderska policja, dzisiejszej nocy nieznani sprawcy skradli  kilka wartościowych obrazów z muzeum  Kunsthal w Rotterdamie. Nie wiadomo jak doszło do włamania.

Aktualnie policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia jak i kiedy włamywacze weszli do środka, a także kim byli.

Do informacji publicznej podano, że wśród skradzionych obrazów znalazło się jedno dzieło Piacassa, jedno Matisse’a oraz dwa płótna Moneta. Według portalu  BBC News zrabowane zostały także obrazy Paula Gauguina i Luciana Freuda.

Warto tutaj zaznaczyć, że prac te należały do Fundacji Triton i uczestniczyły w wystawie Avant-Gardes. The collection of the Triton Foundation.

Info.  prasowe

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.