szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

XXI Aukcja Wielkiego Serca

16.10.2012

Aukcje, Polska

Jerzy Bereś, Tadeusz Dominik, Edward Dwurnik, Ryszard Horowitz, Jan Młodożeniec, Jerzy Kałucki, Marcin Maciejowski, Jarosław Modzelewski, Natalia LL, Jerzy Nowosielski, Jacek Sienicki i ponad stu wybitnych polskich artystów, których dzieła będą dostępne już od kilkuset złotych.

XXI Aukcja Wielkiego Serca źródło: mat. prasowe

XXI Aukcja Wielkiego Serca źródło: mat. prasowe

Magiczny wieczór, magiczna data – 24 listopada – i już XXI Aukcja Wielkiego Serca, wyjątkowa okazja, szczytny cel, wspaniałe dzieła. Tak zapowiada się tegoroczna aukcja Stowarzyszenia „Wielkie Serce” na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie, który jest jedna z najstarszych placówek kształcącą młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych w naszym mieście. Obecny rok szkolny to już 66 rok istnienia Ośrodka

Godzina 17.00 – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, Honorowy patronat – Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Rada Miasta Krakowa. Gospodarz wieczoru – Pani Anna Dymna.

Aukcja to wyjątkowa okazja dla miłośników i kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej. Kolejny raz będzie można obcować z dziełami artystów, którzy tworzą kanon, są „żywą encyklopedią” grafiki i malarstwa polskiego.

Od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia możemy szczycić się sympatią i zaufaniem najwybitniejszych polskich twórców. Pieniądze z licytacji ich dzieł, jak co roku przekazane zostaną na rzecz Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Jana Matejki w Krakowie. Rodziny naszych uczniów i wychowanków często nie potrafią sobie radzić w zmieniającej się rzeczywistości. Niestety w dobie reformy, z wielkimi trudnościami finansowymi boryka się również oświata. Szczególnie dotkliwie odczuwa to szkolnictwo specjalne. I właśnie dlatego postanowiliśmy pomóc naszym wychowankom, zawiązując Stowarzyszenie, które już od ponad dekady, dzięki sercom ludzi dobrej woli – zwłaszcza artystów, pozwala tym pokrzywdzonym przez los dzieciom zobaczyć inny, lepszy świat.

Ostatnia jubileuszowa dwudziesta aukcja okazała się kolejnym sukcesem, zebraliśmy ponad 450 tysięcy złotych. Najdrożej sprzedanymi został obraz olejny „Pejzaż mazowiecki”, sygnowany przez Tadeusza Dominika – za 23 tys. zł. Licytacja przy niektórych pozycjach była ostra i bardzo cieszymy się z uzyskanej kwoty. Spożytkujemy ją tak jak zawsze na rzecz naszych wychowanków. Nie rekordy są dla nas ważne, ważny jest cel, który nam przyświeca.

Pieniądze uzyskane z licytacji pozwoliły realizować program wyjazdów terapeutyczno – rehabilitacyjnych naszych podopiecznych. Wielu z nich po raz pierwszy w życiu zobaczyło morze, góry. Oprócz wyjazdów prowadzimy akcję pomocy najbiedniejszym wychowankom, poprawiliśmy bazę dydaktyczną naszego Ośrodka, poprawiliśmy warunki mieszkaniowe dzieci mieszkających w Internacie, Dzięki naszemu wsparciu młodzież wyjeżdża na zawody sportowe, obozy sportowe, mogliśmy dla naszych wychowanków założyć sekcję narciarską jak również drużynę, która z sukcesami startuje w olimpiadach specjalnych. Każda zdobyta złotówka wydawana jest z ogromną rozwagą i troską.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 1 im. Jana Matejki uczy się 230 dzieci, z czego 50 mieszka w Internacie. Są to dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, bardzo często pochodzące z rodzin biednych

XXI AUKCJA WIELKIEGO SERCA – 24 LISTOPAD GODZ. 17.00
MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ ‘MANGGHA”

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA – MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ ‘MANGGHA”
W terminie 19 – 23 LISTOPAD 2012 R.

Katalog aukcyjny oraz więcej informacji na stronie stowarzyszenia „Wielkie Serce” – www.wielkieserce.pl.

Materiały prasowe

Aukcja objęta patronatem medialnym

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.