szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Odświeżone TEFAF Maastericht

13.11.2012

Magazyn

Jedne z największych na świecie targów sztuki TEFAF Maastericht zmieniły identyfikację wizualną. Krok ten świadczy o odważnej, acz kompetentnej polityce marketingowej, która na celu ma dostosowanie się do aktualnych czasów.

Przez ponad dwadzieścia pięć lat działalności TEFAF Maastricht zdołało wyrobić sobie bardzo dobrą opinię jednych z wiodących na świecie targów sztuki, antyków i designu. Dla niezorientowanych – targi te odbywają się MECC – Now Maastricht Exhibition and Congress Centre w południowej Holandii, a tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach: 15 – 24.03 2013.

Swoją pozycję na światowym rynku sztuki TEFAF chce podkreślić także nową identyfikacją wizualną, która – jak pisze artdaily.org – nastawiona jest na trzy wartości – Excellence, Expertise and Elegance. Idea ta ma za zadanie wzmocnić postrzeganie specyfiki targów, które same w sobie reprezentują doskonałość sztuki, przez co nieustannie przyciągają zacne grono kolekcjonerów, koneserów i innych specjalistów czy ekspertów z dziedziny rynku sztuki.

Nowe logo TEFAF Maastricht jest proste, czytelne i eleganckie. Motywem przewodnim jest kształt sokoła, który poddany został graficznej stylizacji. Powagi i charakteru dodaje także odpowiednio dobrany font, który zastosowany został w  znajdującej się poniżej nazwie. Zmiana ta wskazuje na narastającą potrzebę dostosowania tradycyjnej wymowy imprezy do współczesnych czasów, wskazując na bardziej otwarty i nowoczesny jej charakter.  Logo zostało zaprojektowane przez firmę Brandia Central z Lizbony.

Zmiana ta jest kolejnym przykładem na otwarte i dojrzałe myślenie zagranicznych instytucji zajmujących się sztuką. Szkoda tylko, że mając tak liczne wzorce, w Polsce w dalszym ciągu kategorie identyfikacji wizualnej czy ogólnego otwarcia się na zmiany są jakby niezauważalne… bo przecież niepotrzebne.

Źródło: artdaily.org
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.