szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

StudentArtworks.com, czyli promocja młodej sztuki w sieci

14.11.2012

Inwestowanie w sztukę

Czy będąc studentem można promować swoją twórczość? Okazuje się, że od niedawna można i nawet trzeba.

Strona www.studentartworks.com powstała na przełomie 2010 i 2011 roku jako wirtualna galeria, która została założona w celu promowania studentów oraz ich prac artystycznych w całej Europie. Na portalu zaprezentować się mogą studenci zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Nie muszą też studiować na kierunkach ściśle artystycznych, wystarczy że tworzą i przejawiają swój talent oraz pasję do sztuki. Jedynym wymogiem – można by rzec – jest status studenta.  Warto zaznaczyć, że w galerii internetowej prezentowane są również prace absolwenckie, które należą do artystów, którzy jeszcze w trakcie studiów dołączyli do grupy reprezentowanej przez studentartworks.com.

W wirtualnej galerii można obecnie obejrzeć różnorodne realizacje autorstwa studentów z Polskich, Holandii, Anglii, Węgier, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Irlandii i Niemiec. W ostatnim czasie do galerii dołączyły także studentki z Tajlandii oraz Australii.

Internetowa galeria StudentArtworks.com powstała z pasji dla młodej sztuki, do nowych trendów oraz stylistyk. Z założenia portal ten ma być łatwy w dostępie oraz nieść pomoc stawiającym swe pierwsze kroki artystom. Warto zaznaczyć także, że w przypadku sprzedaży pracy, StudentArtworks.com nie pośredniczy w transakcji, co oznacza, że  nie pobiera tzw. marży galeryjnej.

fot. studentartnews.com

fot. studentartnews.com

Celem www.studentartworks.com  jest przede wszystkim popularyzacja młodej sztuki i osiągnięcie satysfakcjonującej liczby jej sympatyków. W sposób szczególny galerii zależy na zbudowaniu relacji między twórcami, a kolekcjonerami, którzy trochę jeszcze boją się inwestować w realizacje studenckie.

Jak sami mówią:

Zespół naszej galerii dokłada wszelkich starań, aby realizowane były główne założenia projektu, a w szczególności promowanie studentów i  realizacji w kraju i poza jego granicami. Warto nadmienić, że wśród zorganizowanych przez nas wystaw można wymienić m.in. ekspozycje w Camden Town w Londynie, Klubie Golfowym TOYA w Wiszni Małej, Hotelu Radisson Blue oraz Art Hotelu we Wrocławiu. Kolejne wydarzenia promocyjne oraz wystawy planowane są także w innych miastach Europy.

fot. studentartnews.com

fot. studentartnews.com

Celem StudentArtworks.com jest wspieranie oraz motywacja młodych adeptów sztuki, tak, by mogli oni się w dalszym ciągu rozwijać i spełniać jako artyści.

StudentArtworks.com

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.