szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Christopher Wool za jedyne 1,930,500 dolarów na rekordowej aukcji Christie’s

16.11.2012

Aukcje, Domy aukcyjne na świecie, Rekordy aukcyjne, Świat

Na ostatniej, rekordowej aukcji Chrisite’s realizacja Untitled  autorstwa Christophera Wool’a sprzedana została za dość niską – w stosunku do rekordu aukcyjnego – cenę 1,930,500 dolarów.

W ramach rekordowego pod względem sprzedaży wieczoru aukcyjnego, dom aukcyjny Christie’s sprzedał dzieło Christophera Woll’a za 1.930.500 dolarów, przy estymacji wynoszącej 800.000-1.2 mln dolarów.  Nabywcą powstałego w 1988 roku został paryski marszand John Sayegh- Belchatowski.

Warto zaznaczyć, że Christopher Wool w tym roku uplasował się na trzeciej pozycji światowego rankingu Artprice.com z wynikiem sprzedażowym  22,186, 487 euro. Z kolei w ramach raportu stworzonego na podstawie danych zawartych na współpracującym z Artnet portalu Bloomberg.com, opublikowana została lista piętnastu piętnastu twórców,  których notowania znacząco wzrosły od 2000 roku. Wśród nich znalazł się także Christopher Wool, który od 2000 roku zanotował wzrost   +2,482%. Najlepsza sprzedaż artysty to obraz Untitled,  który do nabywcy trafił za 7.71 mln dolarów (luty 2012). Uzyskany więc na aukcji środowej wynik nie jest dla Woola wybitnym osiągnięciem. Czy wobec tego utrzyma on swoją lokatę w zestawieniu Artprice.com w roku przyszłym?

Warto zaznaczyć, że w ramach środowej sprzedaży łączny obrót wyniósł 412.253.100 dolarów, co znacznie przebiło aukcyjny rekord, jaki ostatnio ustanowił Sotheby’s z wynikiem 375,2 dolarów milionów.

Źródło: galleristny.com, christies.com
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.