szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Zbliżają się perstiżowe targi sztuki Art Dubai

04.02.2013

Magazyn

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne, prestiżowe targi sztuki Art Dubai, które w dużej mierze skupiają się na prezentacji sztuki  północnoafrykańskiej, południowoazjatyckiej oraz Bliskiego Wschodu. W 2012 roku targi odwiedziło ponad 22.5000 gości. Co organizatorzy planują w tym roku?

W ramach siódmej edycji Art Dubai 2013, która odbędzie się w dniach 20-23.03,  będzie można zobaczyć ofertę 75 galerii z 30 krajów, a także prezentację rozbudowanych, niekomercyjnych programów kuratorskich i edukacyjnych.

Wśród wydarzeń niekomercyjnych przygotowywana jest m.in. ekspozycja pt. Sculpture on the Beach, w ramach której na przynależącej do luksusowego hotelu Mina A’Salam plaży, będzie można zobaczy wielkoskalowe przykłady realizacji rzeźbiarskich. Kuratorem projektu jest Chus Martinez, główny kurator nowojorskiego El Museo del Barrio,  dawniej związany z festiwalem Documenta. Artyści biorący udział w projekcie zostaną przedstawieni w drugiej połowie lutego.

W ramach targów zobaczymy też kilka – specjalnie przygotowanych na tę okazję – realizacji typu site-specific, których autorami będą tacy artyści jak: Dina Danish, Joe Namy, Yudi Noor, Ahmet Öğüt, Shi Jinsong, Basim Magdy, Ehsan Ul Haq, Mohammed Kazem, Hind Bin Demaithan, Farideh Lashai i Mary Evans.

Warto zaznaczyć, że planowana jest także ekspozycja prac laureatów tegorocznej Abraaj Group Art Prize – Vartana Avakiana (Liban), Imany Issa (Egipt), Humy Mulji (Pakistan), Hraira Sarkissiana (Syria) i Rayyane Tabeta (Liban).

fot. Ayyam Gallery, artdubai.ae

Źródło: artinfo.com
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.