szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Sukces polskich artystek na targach Arco Madrid

19.02.2013

Magazyn

Dwie polskie artystki zostały wyróżnione  na madryckich targach sztuki ARCO. Przyznawane w ramach imprezy nagrody przypadły Aleksandrze Waliszewskiej oraz Natalii LL.

Na tegorocznych, prestiżowych targach ARCO w Madrycie, wśród licznych wystawców, można było oglądać także prezentację przygotowaną przez dwie warszawskie galerie – lokal_30 oraz Leto.  Do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Hiszpanii, instytucje te zostały zaproszone przez Instytut Polski w Madrycie oraz komitet organizacyjny targów.

Wielkim, ale też bardzo przyjemnym zaskoczeniem była informacja, że to właśnie polska artystka – Aleksandra Waliszewska – została wyróżniona Nagrodą AECA – Hiszpańskiego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki, która przyznawana jest najlepszym twórcom prac prezentowanych na ARCO. Waliszewskiej przypadła nagroda dla artystki zagranicznej. Ale to nie wszystko, bowiem doceniona została także  Natalia LL, której Sztuka Postkonsumpcyjna (1975) uplasowała się na drugiej pozycji w zestawieniu The Top 10 Booths and Artworks form ARCO Madrd 2013.

Targi Sztuki ARCO  2013, fot. leto.pl

Targi Sztuki ARCO 2013, fot. leto.pl

Galeria Leto oraz lokal_30 zaprezentowały wspólną, wielopłaszczyznową prezentację sztuki polskiej, która zatytułowana została Słowo/znak/terytorium i zawierała w sobie prace tak wybitnych twórców, jak: Aleksandra Waliszewska, Natalia LL, Józef Robakowski, Maurycy Gomulicki czy Zuzanna Janin, będąc jednocześnie opowieścią o procesie kształtowania się sztuki w Polsce  od lat 60.  XX w.

Źródło: ARCO Madrid
fot. muzeumwspolczesne.pl

Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.