szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Leopold Museum otworzyło ekspozycję dla nudystów

20.02.2013

Magazyn

Od 19 października w słynnym, wiedeńskim Leopold Museum można oglądać niezwykle interesującą wystawę, która poświęcona została aktowi męskiemu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wczorajszego dnia kontrowersyjną ekspozycję zwiedzała grupa  niemalże całkowicie nagich mężczyzn.

Zorganizowana przez Leopold Museum wystawa pt. Nackte männer od samego początku wzbudza dużo kontrowersji. Wczorajszego dnia do informacji publicznej podana została wiadomość, że władze wiedeńskiej instytucji wyraziły zgodę na organizację prywatnego zwiedzania ekspozycji dla grupy nagich mężczyzn. Jak się okazało wycieczka składała się kilkunastu naturystów niemieckiego pochodzenia, którzy z części garderoby posiadali jedynie… skarpetki i buty. Guardian.co.uk podje, że w czasie specjalnego pokazu, ubrani byli tylko pracownicy muzeum, jak i też zaproszeni dziennikarze.

[vsw id=”a5X9RLpanjY” source=”youtube” width=”650″ height=”540″ autoplay=”no”]

Na ramach ekspozycji można podziwiać wyjątkowe dzieła autorstwa światowej sławy artystów, w których zobrazowany został proces, jakiemu w historii sztuk pięknych poddawany był wizerunek męskiego ciała. Wśród licznie zgromadzonych eksponatów można zobaczyć realizacje takich twórców jak m.in.: Egon Schiele, Edvard Munch, Andy Warhol czy Paul Cezanne.

Źródło:guardian.co.ok, Leopold Museum
fot. Stills z materiału wideo

Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.