szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Banksy aresztowany – genialna plotka?

25.02.2013

Ciekawostki

ART KONSULTACJE PREMIUM

W piątek wieczorem (22.02) świat obiegła szokująca informacja o tym, że jeden z bardziej znanych brytyjskich artystów – Banksy – został aresztowany.

Na wielu zagranicznych portalach pojawiła się wiadomość, że światowej sławy artysta Banksy został zatrzymany przez angielską policję, która do informacji publicznej podała, iż anonimowy do tej pory twórca, w rzeczywistości nazywa się Paul William Horner. I tak, jak szybko informacja ta znalazła się w mediach – pomimo rozprzestrzeniania się na portalach społecznościowych – tak szybko też znikła. Nawet, coraz bardziej znana ostatnio, grupa Anonymous udostępniła ją na swoim Twitterze.

Fragment  informacji prasowej brzmi następująco:

Pochodzący z Anglii, artysta graffiti, zaangażowany politycznie aktywista, reżyser filmowy i malarz, przez wiele lat posługujący się pseudonimem Banksy, został aresztowany wczesnym rankiem przez londyńską policję. Po kilku godzinach przesłuchania, jego prawdziwe imię oraz tożsamość zostały w końcu ustalone. Londyńska policja przekazała informację, że Banksy nazywa się Paul William Horner, ma 39 lat i urodził się w Bristolu.

Według oficjalnej wersji, profesjonalnie przygotowana wiadomość pochodzi z anonimowego do tej pory źródła i zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

Źródło: superofficialnews.com,  reddit.com
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Szztuka

 

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.