szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Rzeźby Sama Jinks’a na wystawie Personal Structures: Time, Space, Existence

27.02.2013

Magazyn

W ramach tegorocznej wystawy Personal Structures: Time, Space, Existence zaprezentowane zostaną wyjątkowe, hiperrealistyczne obiekty rzeźbiarskie jednego z bardziej znanych, australijskich twórców.

Mieszcząca się Sydney, Galeria Sullivan+Strumpf ogłosiła, że w ramach odbywającej się czasie 55. edycji weneckiego Biennale wystawy Personal Structures: Time, Space, Existence zaprezentowane zostaną prace wybitnego i uznanego już w świecie sztuki rzeźbiarza Sama Jinks’a. Ekspozycja ta będzie dostępna dla zwiedzających w okresie 1.06-24.11.2013 w Palazzo Bembo. Opiekę kuratorską nad projektem sprawuje holenderska fundacja:  Global Art Affairs.

Sam Jinks, Sam Jinks Tattooed Woman , 2007, fot. samjinks.com

Sam Jinks, Sam Jinks Tattooed Woman , 2007, fot. samjinks.com

Sam Jinks to stosunkowo młody artysta o nieustannie wzrastającej międzynarodowej sławie. Zasłynął z precyzyjnie, wykonanych – z m.in. silikonu i włókna szklanego –  hiperrealistycznych rzeźb. Twórca ten, poprzez nowatorstwo oraz charakterystyczny, a przez to rozpoznawalny styl, już po pierwszej indywidualnej wystawie, która miała miejsce w 2005 roku w  West Space w Melbourne, miał szansę zaprezentować się szerszej publiczności w ramach  Targów Sztuki w New Delhi w Indiach, gdzie zrobił prawdziwą furorę.

Sam Jinks, Sam Jinks Still Life (Pieta) 2007, fot.  samjinks.com

Sam Jinks, Sam Jinks
Still Life (Pieta) 2007, fot. samjinks.com

Jeśli chodzi zaś i samą ideę ekspozycji Personal Structures, to jest ona częścią międzynarodowego projektu artystycznego zapoczątkowanego w 2002 przez holenderskiego malarza Rene Rietmeyera, który uznał, że nawet w najbardziej odległych zakątkach świata  tworzą artyści, których prace – wyrażając się w bardzo osobisty sposób – poruszają się w kręgu relacji przestrzeń-egzystencja. Global Art Affairs Foundation, to holenderska organizacja, która ma na celu podniesienie świadomości na temat bardziej filozoficznych tematów w sztuce współczesnej.

4 India Art Fairw Delhi,  fot. meraevents.com

4 India Art Fairw Delhi, fot. meraevents.com

Źródło: samjinks.com, artinfo.com
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka

Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.