szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Paul Hansen, zwycięzcą 56. edycji World Press Photo

28.02.2013

Magazyn

W kolejnej już, 56. edycji prestiżowego konkursu World Press Photo, zwyciężył fotograf szwedzkiego pochodzenia.

Blisko tydzień temu ogłoszono wyniki tegorocznego World Press Photo of the Year. Zwycięskie zdjęcie zostało wykonane przez pracującego dla dziennika  Dagnes Nyheter fotograf Paul Hansen.

Do konkursu napłynęło ponad 1o0 tysięcy zdjęć z całego świata,  z których komisja musiała wybrać to najlepsze. Praca Hansena została wykonana w listopadzie ubiegłego roku w ogarniętej konfliktem Stefie Gazy i portretuje niejako niewinne ofiary prowadzonych na tamtym terenie walk. Dwójka palestyńskich, nieżywych już dzieci, niesiona jest przez zrozpaczonych ojców (?), którzy otoczeni są grupą równie przepełnionych żalem i goryczą mężczyzn.

Ilona Szwarc, Kayla, fot. worldpressphoto.org

Ilona Szwarc, Kayla, fot. worldpressphoto.org

Warto zaznaczyć także, że wśród nagrodzonych artystów, znalazły się także dwie reprezentantki Polski – Anna Bendyńska (3 nagroda w kategorii Portret pozowany) oraz Ilona Szwarc ( 3 nagroda w kategorii Portret w naturalnym otoczeniu).

Źródło:  worldpressphoto.org
Opr. Kama Wróbel
Portal Rynek i Sztuka
Portal Rynek i Sztuka

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.